Press "Enter" to skip to content

FEVZİ ŞEN BANA GÖRE 8 KASIM CUMA

 

AFYONUMUZ, OKÇULUK KULÜBÜ

SAYESİNDE ŞAMPİYONLAR ÇIKARIR

Okçuluk ata sporumuz. Okçuluk konusunda ülkemizin önemli  başarıları da var. Her geçen gün bu sporla  ilgilenenlerin sayısında da artış olması sevindirici bir durumdur.

Çok dahası, atalarımızın kullandığı yay ve okların en kralını şehrimizde yapanlar var. Teknik olarak tam  anlatamayacağım ama, yayın 3-5 bölümden oluştuğunu bilirim. Ve en önemlisi yayın önemli parçalarınadan birini mandaların  boynuzlarından üretilmesidir.

Bizim yerli mandaların boynuzları kullanılır mı kullanılmaz mı bilemem. Bildiğim şu ki, Afyonumuzda Okçuluk sporu ile ilgilenen önemli sayıda insanımız var. Yayı yapan burada, ok’un en alasını yapan burada ise bu sporda bizim başarısız olmamız mümkün mü? Çok iyi biliyorum ki, Okculuk kulübü kurulduğunda ülke çapında başarılı olacak sporcularımız yetişecektir.

Konuyu  Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek’e bizzat iletildiğini öğrendim.  Başkanımız Mehmet Zeybek’inde  olumlu yaklaştığına inanıyorum.  Çok yakında belediyemiz bünyesinde Okçuluk Kulübü  kurulursa hiç şaşırmam. Ve, bir kaç yıl içinde okçuluk yarışmalarında şampiyonlarımız olur diye  tahmin ediyorum, temenni ediyorum. .

——————————-

AK Parti  Milletvekili İbrahim Yurdunuseven,

AFYON-ANKARA-KÜTAHYA

ÜÇGENİNDE ÇOK KOŞTURUYOR

AK Parti Milletvekili İbrahlim Yurdunuseven, Meclis  çalışmaları dışında Afyon kadar Kütahya’daki çalışmalara da katılıyor.

Ankara-Afyon-Kütahya üçgeninde yoğun çalışmalarda bulunan Yurdunuseven TBMM çalışmalarından sonra  Afyon’a geliyor. İlçe belde ve köyleri ziyaret ediyor.. Kütahya  Koordinatör Vekili  olarak bu  şehirde de çalışmalarda bulunan Yurdunuiseven, burada da önemli çalışmalar yapıyor.

————–

JANDARMA ALAY  KOMUTANIMIZ

HAMZA ÇÖMEZ’İ ZİYARET ETTİK

Afyon Jandarma  Alay Komutanı Hamza Çömez’i ziyaret ettik. Güzelbir ortamda geçen ziyarette, şehrimizin çeşitli bölgelerine yapılan yeni jandarma karakolları hakkında bilgi sahibi oldum diyebilirim.

Daha önceki yazılarımda jandarma ekiplerimizin başarısını defalarca gündeme  getirmiştim.  Yapılan çalışmalar ortada, geçen yıla göre olaylarda yüzde10 kadar azalma  olması da jandarma ekiplerinin başarısını ortaya koyuyor.  Narkotikten, asayişe, hayvan hırsızlığına kadar tüm olaylarda jandarmamız  olaylara anında müdahele gediyor ve faiileri yakalayarak adalete  teslim ediyor.

Bu arada, jandarma bölgesinde  faiili meçhul olay olduğunu sanmıyorum.  Yazımızın girişinde bahsettik. Yenikarakollar kuruluyor. Yeni  karakolların kurulmasında Alay Komutanımız Sayın Hamza Çömez’in özelbir çabası olduğunu belirtmek isterim.

Selfi ya da özçekim. Herkes cep telefonları ile selfi çekiyor. Koca  fotoğraf  makinası ile de selfi bal gibi oluyormuş. Cep telefonu  ile değil, makinamızla özçekim yaptık. Selfi çubuğu yok, ayar derseniz Allah kerim. İşte  fotoğraf makinamızla özçekim.

—————————-

BAŞKAN ZEYBEK’TEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Afyon Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Peygamber Efendimizin doğum günü olan Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mevlid Kandilinin; tüm İslam Âlemine, Afyonkarahisarlı hemşerilerimize sağlık, mutluluk ve refah getirmesini dileyen Başkan Zeybek “Tüm insanlığa örnek olarak gönderilen, karanlıkları aydınlığa dönüştüren Peygamberimizi sevmek; onu gereği gibi anlamak, manevi mirasına sahip çıkmak ve tavsiyelerine göre hareket etmekle olur. Bugün O’nun güzel ahlâkını, davranış ve uygulamalarını, gelişen dünya şartlarına yön verecek, insanlığın problemlerine çözüm getirecek şekilde yeniden tanımalı ve tanıtmalıyız.

Başkan Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi; “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V)’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız. Hz. Peygamberimiz (S.A.V) bütün insanlık için bir yol gösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. Onun doğumu insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü Yüce Allah onu bütün âlemlere rahmet olarak göndermiştir. İslam dini bir ahlak dini olarak insanlığı kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir.

İslam dini ile âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz.

Peygamberimizin hayatını okumaya ve anlamaya, O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, zarafetine, izzet ve keremine, her biri ayrı bir hakikat taşıyan sözlerine kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır. Peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek gecede, Mevla’nın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden ve gönüllere umutla huzuru dolduran o yüce rahmetinden hepimizin faydalanmasını dilerim.

Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz eder, bütün İslam âleminin ve değerli hemşehrilerimin Mevlid Kandili’ni tebrik eder; birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.

————————–

PROF. DR. VEYSEL EROĞLU’NUN MEVLİD GECESİ MESAJI

Fahr-i Kâinat Efendimizin Dünya’ya teşriflerinin sene-i devriyesinin birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını temenni ediyor,
milletimizin ve bütün İslam Âleminin Mübarek Mevlid Gecesini gönülden tebrik ediyorum.

Yüce Allah, insanın Dünya ve ahiret saadeti için peygamberler göndermiştir. Mevlid Gecesi;  insanlığa hakkı, hakikati, adaleti, merhameti anlatan; hukuku, hikmeti ve güzel ahlakı gösteren bu nebevî silsilenin son peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v.)’in dünyayı teşrif ettiği gecedir.

Peygamber Efendimiz ’in (s.a.v) gelişiyle birlikte, evrensel seviyede, zihin, fikir ve ahlak açısından tarihin en büyük inkişafı ve inkılabı yaşanmıştır.

Bugün yine savaşlar, işgaller, kavgalar, güvensizlik girdabında; hukuku, huzuru ve yolunu arayan Dünya, Peygamber Efendimizin (s.a.v) getirdiği hakikat esaslarına, onun ahlakına ve rehberliğine her zamankinden daha fazla muhtaçtır.

Bütün bu düşüncelerle Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin, Milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Gecesini tebrik ediyor, bu mübarek gecede yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin makbul olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

——————————

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Mevlid kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı

“Duaların hak katında kabul olmasını niyaz ediyorum”

Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Afyonkarahisar milletvekili İbrahim Yurdunuseven,bu mübarek gecenin önemine vurgu yaparak, “Bu mübarek gecede yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin Hak katında kabul olmasını niyaz ediyorum” dedi.

AK Parti Afyon Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) İslamiyet’in dünyaya duyurulmasını sağlayan Allah’ın son elçisi olması ile birlikte; aile yaşamı ve sosyal hayatına dair söz ve davranışları ile tüm dünyaya örnek olmuş ve kıyamete kadar olmaya devam edecektir. Efendimiz (SAV)’in doğumyıl dönümü dolayısıyla dualarla kutlayacağımız Mevlid Kandilinin insanlığa barış ve huzur getirmesini dilerim.Bugün dünyayı şereflendiren Allah’ın son elçisi Efendimiz Hz. Muhammed; Biz Müslümanlar ve bütün insanlık için, her yönüyle örnek bir hayat yaşamış; barışı ve hoşgörüyü insanlığa aktarmıştır. Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (SAV), insanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı manevi bir ortamı tebliğ etmiştir” dedi.

Yurdunuseven mesajında “Başta aziz milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandilini kutluyor, bu mübarek gecede yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin Hak katında kabul olmasını niyaz ediyorum. Bu mübarek gece vesilesiyle Rabbimden; İslam dünyasının birliğini, beraberliğini, dayanışmasını güçlendirmesini ve gönül coğrafyamızda yanan ateşin bir an önce sönmesini niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

———————————-

ÖZKAYA, MEVLİD KANDİLİ MESAJI YAYINLADI

AK Parti Milletvekili Ali  Özkaya, Mevlid kandili nedeniyle mesaj yayınladı. Özkaya mesajında alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(SAV) dünyayı şereflendirilişinin yıl dönümü vesilesiyle kutladığımız  bir Mevlid Kandili’ne daha kavuşmanın huzur ve mutluluğu içinde olduğumuzu kaydetti.

Mübarek günler kendimizi sorgulamak ve  İslam  dinini  layıkı ile anlamak için birer fırsat olduğunu belirten Özkaya, açıklamasında şunları söyledi:

Bu geceyi idrak ederken sevgili peygamberimizin  sadece bir kavime  veya  millete değil, bütün insanlığa rahmet olarak gönderildiğini unutmamalıyız. Güzel ahlakın tamamlayıcısı olan Hz. Peygamberimize  iman etmenin, O’nun ümmeti olmanın ve  O’nun sünnetinden  ayrılmamanın mutluluğunu hep birlikte  yaşamalıyız. Yaratılmışların en şereflisinin hayatını erişilmez bir serap gibi uzaktan seyretmek yerine, Allah Resülünün rahmet ve merhamet mesajlarını hakkıyla anlamak dileğiyle tüm vatandaşlarımızın mübarek Mevlid Kandilini tebrik ediyor. Bu gecenin başta  ülkemize, Müslüman alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum

————————————-

AK Parti İl  Başkanı Hüseyin Sezen

“Bugün bir fırsattır”

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Sezen
mesajında bugünün Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) mesajlarını yeniden hatırlamak ve layıkıyla
anlamak için bir fırsat olduğunu ifade etti.
Mevlid Kandilinin öneminin öze dönüş olduğunu ifade eden AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av.
Hüseyin Sezen mesajında, “Allah’a yürekten yakarış ve yönelişin, gönülleri günahlardan arındırmanın
zamanıdır. Rebiülevvel ayının 12. Gecesi olan bugün, ahiret hayatı için fırsattır. Hicri takvime göre
bugün dünyayı şereflendiren Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) yaşayışını, hadis-i şeriflerini,
mesajlarını yeniden hatırlamak ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. İnsanların yaradılışından bugüne
kadar gelen rehberlerin sonuncusu, barış dini İslam'ı müjdeleyen sevgili Peygamberimiz Hz.
Muhammed’dir. Muhammed-ül Emin olan O, insanların en hayırlısı, herkesin güvendiği, Allah'ın
insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi, güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle,
merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. Onun yaşayışı, onun
hadis-i şerifleri, onun sünneti sayesinde insanlık aydınlık bir devir yaşamış ve yaşamaya devam
etmektedir” ifadelerine ye verdi.


Sezen mesajını, “Bu vesilelerle Mevlid Kandilimizin, başta gönül coğrafyamızda yanan ateşin
sönmesine, tüm İslam aleminin huzur ve mutluluğuna vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ve bu
mübarek gecenin bütün insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederim” ifadeleri ile noktaladı.

——————————

VALİ TUTULMAZ’DAN

MEVLİD KANDİLİ  MESAJI

Vali Mustafa Tutulmaz, mevlid kandili nedeniyle  mesaj yayınladı. Vali Tutulmaz kandil mesajında şunları söyledi:

İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son Peygamber olan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum günü olan Mevlid Kandilini hep birlikte idrak etmenin manevi huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.

Mevlid Kandili, insanı insan yapan bütün güzelliklerin toplandığı rahmet elçisi Hz. Peygamberin (sav)’in doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, adaletini, sabrını, cömertliğini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme günüdür.

Hz. Muhammed’in gelişiyle, bireysel, toplumsal ve evrensel düzeyde, zihin, fikir ve ahlak alanında yenilenme yaşanmıştır. Cehaletin, zulmün hâkim olduğu, merhametin kaybolduğu, güçlünün zayıfı ezdiği bir toplum, ilmin ve adaletin ışığında yeni bir topluma dönüşmüştür.

Günümüzde özellikle İslam coğrafyasında yaşanan savaşlar, işgaller, kavgalar ve beraberinde gelen ümitsizlik girdabında, hak, hukuk, adalet ve huzur arayan Müslümanlar, Hz. Muhammed’in getirdiği hakikat ilkelerine, onun ahlakına, rehberlik ve örnekliğine her zamankinden daha fazla muhtaçtır.

İslam’ın temelinde akıl ve mantık vardır. Bugün bizlere düşen görev Peygamber Efendimizi, hayatını, gayesini, verdiği mücadeleleri en doğru ve en güvenilir kaynaklardan öğrenmek ve en güzel şekliyle hayatımıza uygulamaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinin kardeşliğimizin güçlenmesine ve insanlığın huzuruna vesile olması dileğiyle, milletimizin ve İslam âleminin Mevlit gecesini tebrik ediyor, gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

—————————

 

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir