Press "Enter" to skip to content

FEVZİ ŞEN BANA GÖRE 7 ARALIK CUMARTESİ

ENGELLİ VATANDAŞIN ARAÇLARI İÇİN AYRILAN

YERLERE PARK EDEN SAĞLAM DENSİZLER

Engelliler haftası nedeniyle bir çok güzel etkinlik yapıldı.  Valimizden Belediye Başkanlarına, milletvekillerimizden  STK’lara kadar herkes elinden geleni yaptı.

Bugünkü yazımızın konusu da engellilerle ilgili olacak.

Görmüşsünüzdür. Bütün alışveriş merkezlerinde ve şehrimizin bir çok caddesinde engellliler için park yerleri var.  Özdilek’e giderseniz, engelliler için çok sayıda engelli park yerini  görürsünüz, keza AFİUM’da da var. Şehir merkezindeki ücretli parkların bir kısmı da engelli vatandaşlarımıza ayrılmış durumda.

Hem engelli park yerlerine  araçlarını park edenleri ‘sağlamları’ eleştireceğim, hem de bir araçlık engelli park yerini tek başına akşama kadar kullananları da eleştireceğim.

Birinci sıradakilere diyecek bir şey bulamıyorum. Koskoca engelli park yeri diye yazıyor ama, turp gibi sapasağlam adam, aracını buraya park edebiliyor.  Bu tür sürücüler uyarılmalı, trafik cezası  verilmelidir.

Ya ikinci konumuzdaki, engelli park yerini tek başına akşama kadar kullananlara ne demeli?  Şehir merkezinde belediyemiz, belli caddelerde birkaç araçlık engelli park yeri belirlemiş.

Şu kadarını  ifade etmek isterim.

Engelli park yerlerini tek başlarına akşama kadar kiralamış gibi park edenlerin yanlış yaptığına inanıyorum, diğer engeli vatandaşlarımızın hakkını yediğine inanıyorum. Engelli olmadığı halde engelli park yerlerini işgal edenleri de eleştiriyorum, yaptıklarının yanlış olduğunu tekrarlamak istiyorum.

Bana göre, özellikle  şehir merkezindeki engelli araç park yerlerinin iyi bir kontrolden geçirilmesinin yararına  işaret etmek isterim. Hiç kimse, engelli vatandaşlarımızın park yerlerini işgal edemez. İşgal edenler, densizdir, kendini bilmezdir, hadsizdir…

Bu vesile engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olduğumuzu ifade ederken, sağlam vatandaşlarımıza da şunu söylemek isterim.

-Yarın hiçbirimizin engelli olmayacağının garantisi yok.

——————————–

SİGARA DENETİMİ HER AY BİR KEZ DEĞİL,

HER ZAMAN GÜNÜN HER SAATİ YAPILIYOR

Tütün alışkanlığımız  var ama yasaklara da harfiyen uyuyoruz.

Kapalı alanlarda sigara içmiyoruz, serbest olan alanlarda ihtiyacımızı gideriyoruz.  Sigara kontrolü yani mekanlara olan denetimler de aralıksız sürüyor.  Kapalı alanlarda, yani sigaranın yasak olduğu alanlarda içilmesi de sıkıntı çıkarıyor. Sigara içinlere tavsiyem şu. İçmeyenlerin çok rahatsız olduğunu  unutmayın.

Bu arada, çalgılı türkülü alanlarda da yani kapalı yerlerde sigara içilmemesi konusunu yinelemekte yarar görüyorum.  Biliyorsunuz, içene de ceza var, gözyumana da.  İşyeri sahibine okkalı bir ceza olduğunu hatırlatmakta yarar görüyorum.

Duyduğum kadardı ile sigara denetimleri her ayın belli gününde yapılıyor söylentileri var. Bana göre bu söylenti asılsız. Sigara denetimi, öyle ayın bir günü değil sürekli yapılıyor. Bu  söylentileri yayanlara hatırlatmak istiyorum.

Demem o ki, çalgılı türkülü  yerler de dahil, her yere her zaman denetim heyeti  gelebilir.

——————-

Bazı tümsekler var ki,adeta taş düşüren cinsten.

ÖN TAKIM DAĞITAN HIZ KESİCİLER

BİRAZ OLSUN YUMUŞATILMASI LAZIM

Şehir içindeki hız limiti, 50-60 km,

Hız  kesici bariyerlere bu süratle  girerseniz, ön takımı dağıtırsınız. Aracın ön paneli de dağılır, koca masraf çıkar.

Siz siz olun, özellikle  Adnan Menderes Bulvarındaki hız kesici bariyerlerden geçerken dikkat ediniz.  Şahsen, şehir içindeki hız  kesici ve trafik ışıklarının bolluğu, cehaletimizi  de  kanıtladığına inanıyorum. Öyle ya,  her yerde tümsek varsa, bizim sürücülerde sorun olduğunu  gösterir.

Her neyse bu konuda çokça yazılar yazdım. Küçük bir ricamı da aktarmak isterim.  Belediyemiz, Adnan Menderes Bulvarındaki  hız kesici bariyerleri biraz olsun yumuşatmasında yarar var. Hem ön takım dağılmasın, hem de milet taş düşürmesin. Ayrıca ışıklı ışıksız uyarıların da daha belirgin olması gerekmez mi?

———————————–

CEZAEVİNDEKİ HASTALAR İÇİN DEVLET

HASTANESİNE HASTA KOĞUŞU YAPILIYOR

Sanırım geçen hafta idi. Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Mustafa Çelenk, çalışmaları yerinde görmek için Devlet Hastanesini  ziyaret etti. Sağlık Müdürümüz Sayın Serhat Korkmaz ve Başhekim Sayın Mehmet Duran’ın katıldığı görüşmede hasta koğuşu görüşüldü.

Yerinde bir karar. Cezaevinde rahatsızlanan, ameliyat olması gereken, tedavi olacak vatandaşlarımız için güzel bir düşünce. Vesile olan herkese teşekkür etmek istiyorum.

 

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir