Press "Enter" to skip to content

FEVZİ ŞEN BANA GÖRE 6 KASIM ÇARŞAMBA

 

Çobanlar Belediye  Başkanı Ali Altuntaş ile AK Parti İlçe  Başkanı  Ali Yalman’ın ziyaretinde tekstil  fabrikası konuşuldu

VALİ TUTULMAZ  “KADIN  İSTİHDAMI  ÇOK ÖNEMLİDİR”

Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş ve AK Parti Çobanlar İlçe Başkanı Ali Yalman, Vali Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti.
Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, İlçeye yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Tekstil yatırımın bu yılın sonuna kadar biteceğini söyleyen Başkan Altuntaş, “ Fabrikada çalışacak işçilerin eğitimleri sürüyor. İlk etapta 150-200 civarında işçi çalışacak. Çoğunluğu kadın işçilerden oluşacak Hedeflenen işçi sayısı birkaç yıl içinde 500’e ulaşmasını bekliyoruz. İlçemizde ki tekstil fabrikamız faaliye geçtiğinde yalnız Çobanlar’ a değil, Kocaöz, Sülümenli, Işıklar hatta Bolvadin’ e bile yarar sağlayacak. Tekstil fabrikası sayesinde kadınlar da istihdama katılacak hem ailelerine hem ilçe ekonomisine katkı sağlayacaktır” dedi.


Vali Mustafa Tutulmaz kadın istihdamının önemine işaret etti. Tutulmaz, “Çobanlar’ da gerçekleştirilen tekstil fabrikası sayesinde kadın istihdamı artacaktır. Kadınlarımızın ülke ekonomisine katkı vermesi nedeniyle tekstil yatırımı çok önemlidir. Yatırımın hayırlı olmasını diliyorum. Önümüzde ki günlerde Çobanlar İlçemizi ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceleyeceğim” dedi.

 

———————————

AK Parti  Milletvekili Av. Ali Özkaya

DARBEYE KATILANLAR MÜEBBET, YARDIM

EDENLER YARDIM ORANINDA HAPİSTE KALACAK

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya FETÖ tahliyeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Özkaya açıklamasında, “Darbe suçunu organize edip katılanlar ölesiye kadar hapiste kalacaktır. Yardım edenler de yardımı oranında hapiste kalacaktır” dedi.

AK Parti Afyon Milletvekili Av. Ali Özkaya FETÖ’nün medya yapılanması davasında verilen Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak hakkındaki tahliye ve Mehmet Altan hakkındaki beraat kararları üzerine açıklamalarda bulundu.

Açıklamasına “Tahliyeler nedeniyle haklı olarak kızgın ve üzgün olduğunuzu görüyorum” diyen Özkaya şöyle dedi: “FETÖ, dünyanın en sinsi ve hain bir terör örgütüdür. Aklı olup da aksini düşünen ya ahmaktır ya da hain, aklı olmayanın zaten sorumluluğu yoktur. Bu örgüte acıdığımız zaman acınacak hale geliriz.”

Özkaya, “Şunu da unutmayalım; Darbe suçunu organize edip katılanlar ölesiye kadar hapiste kalacaktır. Hiçbir güç Allah’ın izni ile onları oradan çıkartamayacaktır. Yardım edenler de yardımı oranında hapiste kalacaktır. Fakat, terör örgütü üyeliği ve yöneticiliği suçu 5-15 yıl arasında hapis cezasını gerektiren suçtur. Yani bu suçtan ceza alan kişi cezasını çektikten sonra “terör mahkûmu” olarak hapisten çıkabilir. PKK/DEAŞ/DHKP-C gibi örgütler için de aynısı geçerlidir” dedi.

Özkaya açıklamasında Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu, kanunların makam ve sıfatı ne olursa olsun herkesi bağlayacağını belirtti. Hukukun yanlışlarını kendi içinde düzelteceğini, hatta yanlış yola giren hakimleri bile düzelteceğini ifade etti. Bu nedenle FETÖ ve diğer terör örgütlerine karşı kinimizi diri tutmak ve bunlarla acımasızca mücadele etmek zorunda olduğumuzu söyleyen Milletvekili Özkaya, bu süreçte üzüntüye ve ümitsizliğe yer olmadığını sözlerine ekledi.

———————

 

HATIRLATMAK İSTERİM. MERYEM BETÜL ÇAVDAR,

DEFALARCA AVRUPA VE DÜNYA ŞAMPİYONU  OLDU

Yurt dışında büyük başarılara  imza  atmış bir çok sporcumuz var.

Avrupa  şampiyonu olan var, Dünya  şampiyonu olan var. Altın madalyalı sporcularımızı Valimiz kabul ediyor, Belediye Başkanımız kabul ediyor. Hoş bir durum. Hem sporcularımızı motive ediyorlar, hem de gönüllerini alıyorlar.

Bu konuda ne Valimize, ne Başkanımıza  ne de başkasına ‘neden başarıyı  takdir ediyorsunuz’  diyemeyiz. Valimiz, Başkanımız ve diğer ilgililer çok iyi ediyorlar.

Sanki bir eksiklik var gibi. Hatırlatmak istiyorum.

Paramatik Taekwondoda çeşitli kereler Avrupa ve Dünya şampiyonu olan Meryem Betül  Çavdar’ı değerli büyüklerimizin kabülünde  göremedim. Ya da büyüklerimiz Paramatik Taekwondoda büyük başarılara imza atan Meryem Betül Çavdar’ı ziyaret ettiler de, basına yansımamış olabilir.

Durum ne olursa olsun, küçük bir hatırlatma  yapmak istedim. Bütün başarılı sporculmarımızı  aynı  şevk ve heyecanla kucaklamamız gerektiğini hatırlatmak istedim.

—————————–

KIZILAY  GÖNÜLLÜLERİ TİCARET BORSASI

OKULU ÖĞRENCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Kızılay Haftası etkinlikleri içinde Ticaret Borsası İlköğretim okuluna giden gönülle grup, öğrencilere  Kızılay’ı tanıttı ve çocuklarla çeşitli etkinlikler düzenledi. 

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir