Press "Enter" to skip to content

FEVZİ ŞEN BANA GÖRE 5 ARALIK PERŞEMBE

 

 

 

ERENLER’DEKİ ÇÜRÜK ELMALAR

BİR BİR ADALETE TESLİM EDİLİYOR

Bir kasabadan daha çok, ilçe görünümünde.  Erenler’den bahsediyorum. Son 10 yılda koca bir ilçe gibi oldu.

Binlerce öğrenci var, yüzlerce esnaf var.

ANS yani bütün fakültelerin  hemen karşısında olması  öğrenciler için büyük bir avantaj. Her yer öğrenci olunca daha  farklı, daha rahat olduğunu söyleyen de var.

Konumuz bu değil.

Ne yazık ki, Erenler’de kötü niyetlibir çok insan var.  Uyuşturucudan, fuhuşa kadar bir dizi kötü niyetli insan  olmalı. Hem polisimiz hem de jandarma  ekiplerimiz bu konuda hassasiyetle duruyor. Gereken önem gösteriliyor, denetimler sıklaştırılıyor. Ama  gelin görün ki, kötü niyetli insanların tümünü  yakalamak, tümünü Erenler’den sürmek mümkün olmuyor.

Güvenlik güçlerimiz, gerek uyuşturucu gerekse fuhuş konusunda kapsamlı çalışmalar yapıyor, Daha birkaç gün önce fuhuş yapan 2 kişi gözaltına alındı., öncesinde de çok sayıda gözaltı oldu.

Uyuşturucu konusunda da olağanüstü çalışmalar yapıldığını da biliyorum.  Biraz önce ifade ettik. Dünyanın hiç bir ülkesinde tüm suçların yüzde 100 yok edilmesi ya da önlenmesi  mümkün değil.

Her evin önüne polis dikemeyeceğimize göre ne yapmalıyız?

Erenler’de kötü niyetli insanlar var, eyvallah. Ama burada ikamet eden bütün öğrencilerimizi de kötü gözle bakmamız mümkün değil. O halde, üniversitede okumaktan gayrı işi gücü olmayan öğrencilerimizi bilinçlendireceğiz.

İçinde vatan-millet aşkı olan öğrencilerimizi uyanık tutacağız. Kötü niyetli kişilerin polise bildirilmesi konusunda onları bilinçlendireceğiz.  Erenler koca  bir ilçe gibi dedik.

Binlerce öğrencinin olduğu yerde çürük elmalar olacaktır. Önemli olan çürük elmaları, sağlam elmalara bulaştırmadan çuvaldan atmak, onları temizlemektir.

Hazır güvenlik konusunu açmışken, bir aralar Erenler’e karakol açılması konusunda çalışmalar yapılıyordu. İnşaallah, Afyonumuza daha çok polis atanır da Erenler’e de karakol açılması kolaylaşır.

————————————-

YÖRESEL ÜRÜNLER SATIŞ MERKEZİ

BAYAT İLÇEMİZE ÇOK YAKIŞACAK

Her gün binlerce araç geçmesine rağmen, ilçe ekonomisine kazanç sağlayamayan ilçelerimnizin başında Bayat geliyor.

Evet, Bayat ilçemiz, her gün binlere aracın gelip geçtiği Ankara yolu üzerinde. O  kadar araç geçmesine rağmen, sürücülerin ilçeden geçtiklerinden haberlerinin olduğunu sanmıyorum.  Bayat ilçemiz hem  yoldan bir kilometre içeride, hem de biraz çukarda kalıyor.

Her neyse, bu durum artık ilçe lehine  değişecek.  Duyduğum kadarı ile Bayat Kaymakamlığı ile Belediye işbirliği  ile Yöresel Ürünler Satış Merkezi açılması için çalışmalara başlanmış.

Allah için çok da iyi yapmışlar. Yol kenarı müsait, ürün derseniz  Bayat’ta her şey var. Hele  hele  dünyada eşi benzeri olmayan Bayat kilimlerimiz  var.

Yöresel Ürünler Satış Merkezi hem Bayat’ın tanıtımına yarayacak, hem de ilçe  ekonomisine  katktı sağlayacaktır.

Bu vesile Bayat Kaymakamı Ömer Tekeş’e ve Belediye Başkanımız Halil İbrahim Bodur çalışmaları nedeniyle tebrik ediyor, kolaylıklar diliyorum.

Bayat ilçemize  Yöresel Ürünler Satış Merkezi de pek yakışır diye düşünüyorum.

—————————————

BAŞKAN ŞAHİN’DEN BAŞSAVCI MUSTAFA ÇELENK

VE  POMEM MÜDÜRÜ MEHMET KUNT’A ZİYARET

İscehisar Belediye  Başkanı Ahmet Şahin, bir dizi ziyarette  bulundu. Cumhuriyet Başsavcısı  Mustafa Çelenk ve Polis Meslek Eğitim Merkezi  Müdürü Mehmet Kunt’u makamında ziyaret eden Başkan Şahin, nezaket ziyaretinde çeşitli konularda istişarelerde bulunduğu belirtildi.

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk’e olan ziyaretinde İscehisar’ın  mermer konusundaki tarihi geçmişini  anlattı. Ayrıca sektördeki sıkıntıları ve görüşlerini  ifade etti.  Başsavcı Çelenk, “İscehisar’ın Afyon’un toplam ihracatında önemli bir yere sahip olduğunu biliyoruz. Bu sevindirici bir durumdur. Maden sektöründe önemli bir merkeze sahip olmak hoş bir durum. Temennimiz, maden sektörünün ihracatta daha da ileriye gitmesi, ihracatımızı daha büyük rakamlara ulaştırmasıdır” dedi.

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, geçtiğimiz ay Afyon Polis Meslek Eğitim Merkezi  Müdürlüğüne  atanan hemşerimiz Mehmet  Kunt’u ziyaret etti. Karşılıklı görüş alışverişiyle geçen ziyarette Başkan Şahin, Polis  Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet  Kunt’u İscehisar’a davet  etti.

————————

POLİS, SAHTE İÇKİ ÜRETİMİNE DUR DEDİ

Yılbaşına az bir süre kaldı. Yeni yıl deyince alkol zehirlenmeleri aklamızka geliyor. Yani  sahte içki.

Bu konuda da çalışmalar sürüyor. Afyon Emniyet Müdürlüğünü Kaçakçılık ve Organizçe Suçlarla Mücadele Şube  Müdürlüğü ekipleri Kötühya yolunda bir araçta yaptıkları kontorllerde  sahte içki yapımında kullanılan çeşitli ekipmanlar ele geçirdi.

Şüpheli R.K.A hakkında gerekli  soruşturma sürüyor.

———————————-

AFYON POLİSİNİN GÖZÜNDEN KAÇMADI

TELEFON DOLANDIRICISI SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Telefon dolanıdrıcıları suçüstüyakalandı. Devlet hastanesicivarında devriye görevinde bulunan polis ekibi, yaşlı bir kadının tedirgin bir şekilde sürekli olarak telefonla konuştuğunu ve elindeki çantayı sıkı sıkı tutmasından şüphelenerek olayı takibe aldı.

Fiziki takip sonunda bir çanta parayı bir şahsa verdiğini tespit eden polislerimiz şahsı  anında yakalayarak göz altına aldı. Şanlıurfa Siverek doğumlu olduğu belirtilen M.O, mağdur yaşlı kadını “Kimlik bilgilerini kullanarak kuyumcu soymuşlar  bundan dolayı evinizde arama yapacağız. Banka hesabınızda bulunan tüm parayı çekip, göndereceğim arkadaşa ver” diye ikna ettikleri öğrenildi.

Yaşlı kadın 40 bin dolarını  bankadan çekerek dolandırıcılara teslim ederken suçüstü yakalandı. Afyon polis ekiplerinin titiz çalışması sonucu ele geçirilen telefon dolandırıcısı adalete  teslim edildi.

Bu vesile söylemek istediğim birkaç söz var. Kendisini polis savcı hakim olarak tanıtıp, sizden para isteyenlerin telefonunu hemen kapatın ve 155’i arayın. Siz siz olun, böyle tuzaklara düşmeyin.

—————————–

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli kardeşlerimiz onuruna yemek verdi. Gecede bir konuşma yapan Başkan Zeybek:

“SİZLERİ KENDİMİZDEN FARKLI GÖRMÜYORUZ”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli kardeşlerimizin onuruna yemek verdi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde düzenlenen geceye Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen geceye Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Yasin Evcin, Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Muhammet Mustafa Başyiğit, Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri ve ile aileleri ile birlikte çok sayıda engelli kardeşimizin katıldığı  gecede, gönüllerince eğlenen kardeşlerimiz, unutulmaz anlar yaşadı.

Gecede Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Muhammet Mustafa Başyiğit birer konuşma yaparak Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e çalışmalarına verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise engelliliğin yalnızca engellileri değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren, topyekûn bir anlayışla ele alınması gereken toplumsal bir sorun olduğuna dikkat çekerek “Sizleri kendimizden farklı görmüyoruz” dedi.

Nice sağlam insanların ruhunun engelli olduğunu ifade eden Başkan Zeybek, her zaman yanlarında olduğunu dile getirerek her türlü sıkıntılarına çözüm bulmak için bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanlarında olacağını söyledi. Huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturulmasının yolunun, engelli kardeşlerimizi toplumun ayrılmaz birer parçası olarak görmekten geçtiğini kaydeden Başkan Zeybek, Engelliler Günü’nün toplumsal farkındalığı ve hassasiyeti arttırmasını temenni ederek, engelli kardeşlerimize aileleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür diledi.

————————-

TRAFİK EĞİTİM PARKURUNDA İLK ETAP TAMAMLANDI

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Motorsporları Merkezi Padok alanında çocuklarımız için tasarlanan trafik eğitim parkurunda çalışmaların ilk etabı tamamlandı.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza trafik eğitimi vermek amacıyla tamamlanan parkurda bahar aylarının gelmesi ile birlikte Afyonkarahisar Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğümüz işbirliğinde trafik eğitimlerine başlanacak.

 

 

 

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir