Press "Enter" to skip to content

FEVZİ ŞEN BANA GÖRE 4 ARALIK ÇARŞAMBA

‘ÖNCE İNSAN OLMAK’ SÖZÜ VE

EMNİYET MÜDÜRÜ GÜRSEL YILDIZ

Her ana-baba evlatlarına  şu tavsiyede mutlaka  bulunmuştur.

-Önce insan olun, sonra ne iş olursa olsun başarırsınız

Evet aynen böyle. İnsan olmak geniş bir kavram.

İnsan olmak, dürüst olmaktır, adaletli ve düzgün insan olmaktır.

Haramı helali bilmek, başkalarının hakkını yememektir.

Vatanını milletini sevmek, önce vatanım diyebilenlerin arasında olmaktır.

Önce insan olmak sözünün altına  bir çok şey yazabilirsiniz. Kavram geniş ama, herkesin bu konuda öncelikli  düşünceleri olabilir. Sözün kısası ne iş yaparsanız yapınız, önce insan olunuz.

Sokakları süpüren işçi olsanız da önce insansınız, genel müdür olsanız da,  doktor olsanız da önceliğiniz insan olmak olmalıdır.

Küçük bir anektod anlatmak isterim. Önce insan olmak sözünün altını  rahatlıkla dolduran, anektod olarak düşünüyorum.

Şehrin güvenliğinden sorumlu birinci kişidir. Öyle 08.00-17.00 çalışması mümkün olmayan biri.

İşini seven, önce insan olmayı ilke edinmiş biri.

Saatler belki  02.00 belki 03.00. Belki de tan ağarmak üzere. Şehrin merkezinde başlayan gezinti, yukarı mahallelerin ara sokaklarına kadar devam eder.   Tek katlı eski binalar içinde  birinde evin ışıkları yanmaktadır.  Olamaz mı?

Olur tabi. Vatandaş yoldan gelmiştir, uykusu  kaçmıştır, misafiri vardır vs.  Ama olacak ya, hikayemizin kahramanı içinden gelen sesle, makam aracını durdurur ve ışıkları yanan evin kapısını çalar. Bir süre sonra kucağında küçük bir bebekle genç bir anne çıkar. Şaşırmıştır, belki de  korkmuştur da.

Kısa bir süre tanışma olur ve çocuğun rahatsız olduğu söylenir. Bebek ateşler içindedir. Genç  kadının kocası haftanın üç günü şehir dışındadır, aile yakınları da biraz uzaktır. Çaresizlik içinde beklerken, kapı çalınır ve bebek ve annesi hastaneye bizzat makam aracı ile götürülür.

Bunları neden anlattım. Yazımızın öz konusu önce  insan olmak. Yazımızın kahramını Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız.  Teyite  muhtaç bir konu ama, olayın böyle yaşandığına inanıyorum.

Dedik ya, ne olursanız  olun, hangi makamda olursanız olun, ama  önce insan olun.

Hikayemizdeki anlatıldığı gibi, sabaha karşı ‘içinden gelen bir sesle’ ışık yanan evin kapısını çalan  Gürsel Yıldız müdürümü  tebrik ediyorum, insanlığına şapka çıkarıyorum,  ne iyi insansınız diyorum.

Not:İyi insanlar özel insanlardır, kendi bilmezlerin kıskançlığına, densiz sözlerine  maruz kalabilirler. Ama iyi bilinmeli ki, iyi  insanlar hep başarılı  olur.

————————-

İSCEHİSARLI  ÇOCUKLAR, ENGELLİLER

GÜNÜNÜ AFYON’DA DA KUTLADILAR

Dün Engelliler günüydü. Bir çok etkinlik yapıldı. Dünkü yazılarımızda ilimiz protokolünün günün anlamına belirten açıklamalarına yer verdim.

Bugün Engelliler günü nedeniyle düzenlenen başka bir etkinlikten bahsetmek isterim.  Belediyemizin Karayolları yanındaki parkın kafesi İscehisar’dan önemli konuklarını ağırladı. Ev sahibi Kaymakamlık ve Belediye.

İscehisar Belediye Başkanı  Sayın Ahmet Şahin’i 30 yıla yakın süredir tanırım. Mahalli idarelerde kontrolör olarak çalıştığı yıllardan günümüze kadar olan zamanda muhabbetimiz eksilmedi. 31 Mart seçimlerinde bildiğiniz üzere İscehisar’a belediye başkanı oldu.

Kaymakam ise Uğur Kapar.  Yeni  mezun kaymakam sanmayın. Devlette nereden baksanız 10 yıldır çeşitli görevlerde bulunmuş bir kaymakam.  Ayak üstü kısa  bir sohbetimiz oldu ama, gelecek vaad eden, içinde vatan millet aşkı olan bir yönetici olduğunu gözledim.

20’yi aşkın engelli çocukla, İscehisar Kaymakamı Sayın Uğur Kapar ve Belediye Başkanı  Ahmet Şahin ve diğer protokol üyeleri kahvaltı etti, bir arada hoşça vakit geçirdi. Hem Kaymakam Uğur Kapar, hem de  BelediyeBaşkanı Ahmet Şahin, çocuklara çeşitli hediyeler sundu.  Sonrası daha hoş. Tüm çocuklar oyun alanında hoşça vakit  geçirdi.

Şu söz hep söylendi. Yarın engelli olmayacağınızın garantisi yok.  İşte o nedenle, İscehisar Kaymakamı ve Belediye Başkanının yaptığı büyük bir olay. Önemsenecek bir olay, tebrik edilecek bir olay.

———————————–

Belki iki, belki de üçüncü kez Afyon’da ayak basmadık yer bırakmıyor

Vali Tutulmaz Köy Ziyaretlerinde Vatandaşı Dinledi

Programları kapsamında köy ziyaretleri gerçekleştiren ve yerleşim yelerindeki çalışma ve faaliyetleri yerinde inceleyen Vali Mustafa Tutulmaz vatandaşlarla da bir araya gelerek onların istek ve taleplerini dinledi.

Vali Mustafa Tutulmaz sırasıyla Evciler ilçesi Körkuyu Köyü, Dazkırı ilçesi Aşağıyenice, Karaağaçkuyusu, Hisaralan köyleri ve Başmakçı ilçesi Yassıören Köyü’ne ziyaretler gerçekleştirdi.

Ziyaretlerinde köy sakinleriyle görüşen Vali Mustafa Tutulmaz, vatandaşların talep, istek ve sıkıntılarını dinledi. Yapılan hizmetler ve bu hizmetlerden memnuniyet hakkında da bilgiler alan Vali Tutulmaz, devletin imkânları çerçevesinde her türlü hizmetin yapıldığını, kamu görevlilerinin vatandaşa hizmet etmek için görev başında olduğunu söyledi.

Engelliler Meclisinden ziyaret

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Yasin Evcin, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Muhammet Mustafa Başyiğit, Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri ve ilimizdeki engelliler dernek başkanları makamında kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Zeybek, konuklarıyla yakından ilgilendi. Tüm engelli bireylerin engelliler gününü kutlayan Başkan Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin engelli bireylere yönelik çalışmalarının artarak devam edeceğini söyledi. Huzurlu ve güvenli bir toplum olmanın yolunun engelli insanlarımızın, toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkün olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, toplumu oluşturan her bireyin eşit hak ve özgürlüklere sahip olduğunu hatırlattı.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN SORUNU HEPİMİZİN SORUNUDUR”

Engelli vatandaşların sorunlarına karşı gösterilen ilgi ve üretilecek çözümlerin o insanlara ve topluma duyulan saygının en önemli göstergelerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Zeybek, sosyal ve kültürel sorunları bulunan engelli bireylerin daha üretken ve bağımsız bireyler olarak yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak gerektiğini kaydederek ‘Engelli kardeşlerimizin sorunu, hepimizin sorunudur” ifadelerini kullandı.

Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Yasin Evcin, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Muhammet Mustafa Başyiğit, Engelliler Meclisi Yürütme Kurulu Üyeleri ise yakın ilgisinden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür ettiler.Öte yandan ziyaret öncesi konuklar 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla sabah saatlerinde Kocatepe Atatürk Anıtı’na çelenk sundular.

—————————-

TBB’den Afyon Belediyesine tam donanımlı vidanjör

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in girişilmeleriyle Türkiye Belediyeler Birliği tarafından Belediyemiz hizmet filosuna kombine vidanjör kazandırıldı.

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Belediyemiz Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek kombine vidanjörün anahtarını bir süre önce Başkan Yardımcısı Murat Öner’e teslim etmişti. Belediyemiz bünyesine kazandırılan araç, Afyonkarahisar’a geldi.

“ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN”

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından belediyemize hibe edilen aracın tam donanımlı bir araç olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, hem kanal açma, hemde kanalda oluşan pisliği vakumlama özelliğine sahip aracın dar sokaklara girmesi açısından da güzel bir tercih olduğunu söyledi.

Aracın teknik özellikleri hakkında da bilgi veren Başkan Zeybek; “ Aracımız sadece çekim değil, kombine bir vidanjör. 3 bin litre temiz, 5 bin litre pis su tanklı, 170 bar 345 litre su pompalı, 2 bin 600 metreküp vakum pompalı tam donamlı bir araç” dedi.

Kombine vidanjörün şehrimize hayırlı olmasını temenni eden Başkan Zeybek, “ Böylesi tam donanımlı bir aracın kazandırılmasında emeği olan başta Belediyeler Birliği Başkanımız Fatma Şahin’e, Genel Sekreter Doç. Dr. Birol Ekici’ye teşekkür ederim. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir