Press "Enter" to skip to content

FEVZİ ŞEN BANA GÖRE 3 ARALIK SALI

VETOYU  ELEŞTİRMEK DE NEYİN NESİ?

Termik santrallere filtre takılması için  işletmelere 2.5 yıl süre verilmesi konusundaki  yasayı Başkan Erdoğan veto etti.

Çok iyi yaptınız, olması gereken de buydu, sizden de bu beklenirdi, halkın sağlığını  düşündünüz, gibi sözler yerine  veto kararı bile eleştirilir hale geldi. Böyle bir şey olabilir mi?

Halkın sağlığı için Başkan Erdoğan veto yetkisini  kullanmış ve yasayı veto etmiş. Allah için ne  güzel bir karar.  İnsanlarımız zehir solumayacak, hasta olmayacak, ömürlerini  sağlık içinde geçirecek.

Daha  ne olsun ki.

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın bu  kararını eleştirir gibi beyanlar verilmesi de şık bir durum değil. Önemli olan termik santrallere filtre takılmasını  sağlamaktı. Bunu da Sayın Başkan Erdoğan yerine getirilmesini sağladı.

Bana göre, gerisi  teferruat. Bana  kalırsa, veto kararı 11 termik santral bölgesinde  yaşayanlar arasında sevinçle karşılanmıştır. Hayırlı vetonun da eleştirilmemesinde yarar vardır diye düşünüyorum.

—————–

BU ŞEHRİN TÜM BAKANLARI GÜZEL İŞLER YAPMIŞTIR

Defalarca yazmışımdır. Bu şehrin bakanlarının hepsi bu şehrin  insanlarına çok güzel hizmetler yapmıştır. Maliye  Bakanımız Sayın İsmet  Attila da güzel işler yapmıştır, Sağlık Bakanımız Merhum İbrahim Özsoy da.

Bayındırlık Bakanımız Sayın Abdülkadir Akcan da güzel işler yapmış, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Ernoğlu da.

Sayın  Eroğlu, 11 yıl gibi uzun bir süre kesintisiz bakanlık yapmış, şehrimize ve ülkemize hayırlmı işler yapmıştır. Her yerde imzası vardır, her yerde güzel işler yapmıştır.

Demem o ki, Bakanlarımızın tümü  de ellerinden gelen çabayı  göstermiştir.

Sayın Bakanlarımız hakkındaki düşüncelerimizi de sizlere sunduktan sonra gelelim birazcık nostaljiye.  Tam 25 yıl önce Maliye Eski Bakanımız Sayın İsmet Attila hakkında yazılar yazmışım.  Yazılarımızdan bir demeti Sayın Atilla göndermiş.  Allah için, çeyrek yüzyıl öncesindeki yazdıklarımı okuyunca mutlu  oldum,

Bu vesile Sayın  Attila’ya teşekkür ederken, kendisine sağlık afiyet diliyorum. Sayın  Attila’ya, Sayın Akcan’a ve Sayın Eroğlu’na  iyi ki varsınız diyorum.  Bu  arada  ebediyete intikal etmiş, Sağlık Eski Bakanımız Merhum İblrahim Özsoy’a da Allah’tan rahmet diliyorum.

————————–

GERÇEK BU. ASAYİŞTE EN MASUM İLÇE ÇOBANLAR

Hani derler ya, adı çıkmış 9’a inmez sekize.

Çobanlar ilçemiz için de olumsuz bir çok şeyler yakıştırılır. Yok efendim, sıkıntılı bir ilçeymiş, Yok efendim  şöyleymiş, böyleşmiş.

Hiç de öyle  değil. Çobanlar insanı dost canlısıdır, muhabbet insanıdır, candan ve mert insanlardır.

Şu kadarınıda söylemek isterim. Çobanlar ilçemiz, asayiş olaylarında en masum ilçedir. Sözün kısası, en az olayın yaşandığı, asayişin denk olduğu  bir ilçemizdir. İnanmayan, şehrimizin  güvenlik müdürlerine  sorabilir.

—————-

6 VEKİLİN DE HAKKINI YEMEMEK LAZIM

Şu kadarını söylemek isterim. Şehrimizin 6  milletvekili de  köy-belde-ilçüe gezilerinde başarılılar.

6 Vekil de Afyon’a geldiklerinde esnaf gezisi yapıyor, köyleri  ziyaret ediyor, belde ve ilçelerde insanları dinliyor.

Biz, bu  konuda şanslı iller arasındayız.

AK Partili  vekillerimiz de milletin yanında, CHP vekilimiz de, MHP’li vekilimiz de, DP vekilimiz de.

Demem o ki, vekillerimiz, her zaman milletinin yanında.

———————–

 

BİZ ZEYBEK’İN ÜNVANLARINI DEĞİL, ADINI SEVDİK

Mehmet Zeybek Başkanım benim için ayrı bir değer. İl  Başkanıyken de  öyleydi, milletvekili aday adayı iken de, şimdi belediye başkanı. Şimdi de aynı.

Sade bir vatandaş iken de ünvanı varken de dostluğumuz hiç değişmedi. Benim için Mehmet Zeybek ismi önemlidir. Ünvan derseniz, her şey gelip geçicidir.

Yani sevgimiz, saygımız ünvanına değil, isminedir. Şahsen  adının önündeki ünvanlarla hiç ilgilenmedim. Mehmet Zeybek ismi bana yeter.

————————–

BAŞKAN ZEYBEK, “ENGELLİ  VATANDAŞLARIMIZIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Günümüzde ülkelerin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli kriterlerden birisinin engellilere yönelik sunulan hizmetler ile engellilerin toplumsal hayata daha fazla katılımını sağlama konusundaki başarısı olduğuna dikkat çeken Başkan Zeybek, toplumu oluşturan her bireyin eşit hak ve özgürlüklere sahip olduğunu bildirdi.

Başkan Zeybek, “Bireylerin tek başına sağlamakta yetersiz kaldığı ihtiyaçlarını karşılamak, gereken dayanışmayı sağlamak, engellilerin her alanda hayatlarını kolaylaştırıcı tedbirleri almak ve toplumsal hayata etkin katılımlarını sağlamak devletin ve yerel yönetimlerin en temel görevleri arasındadır” dedi.

Afyonkarahisar Belediyesi olarak, imkânlar doğrultusunda engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırma gayreti içerisinde olduklarını bildiren Başkan Zeybek, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bize, yani yerel yönetimlere ve topluma düşen ise engelli insanlarımızın kendilerini ve hayallerini gerçekleştirebilecekleri, eşit vatandaşlar olarak toplumda var olabilecekleri imkânları sunmaktır.
Engelli olmalarına rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için, birer güç kaynağıdır. Tüm zorluklara rağmen spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına, her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele takdire şayandır.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyorum.” dedi.

——————————–

Vali Tutulmaz Engellilerle Kahvaltıda Buluştu

“İSLAM ENGELLİLERE ADALET VE HASSASİYETİ EMREDER”

Vali Mustafa Tutulmaz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar İl Müftülüğünce düzenlenen kahvaltı programında engelliler, aileleri ve engelli yakınlarıyla bir araya geldi.

Programa Vali Mustafa Tutulmaz’ın yansı sıra AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Yasin Evcin, engelliler, aileleri ve yakınları katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda işitme engelliler için işaret diliyle anlatım yapıldı.

İslam, Engellilere Adalet ve Hassasiyeti Emreder

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ta engellilere bir mesaj gönderdi. Erbaş mesajında: “Bireysel olarak ahlak ve erdemin, toplumsal olarak duyarlılık ve sorumluluğun, milletler ve kültürler açısından medeniyetin ölçüsü, yetimlere, kimsesizlere, yaşlılara, engellilere ve çevreye bakıştır. Bu manada hayatın bütün alanlarında yegane değer olarak “Takva!yı belirleyen Yüce Dinimiz İslam, engellilere yaklaşım konusunda da adalet ve hassasiyeti emretmektedir” ifadelerine yer verdi.

Hepimiz Bir Gün Engelli Olabiliriz

Programda konuşan ve aslında her sağlıklı bireyin de bir engeli adayı olduğuna değinen Vali Mustafa Tutulmaz: “Sizlerle böyle bir programda birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Aralık ayında kutladığımız Engelliler Günü engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında, yılda bir günde olsa kamu kurum ve kuruluşları olarak gerekse de diğer STK’lar tarafından bu anlamlı gün hatırlanıyor, gününüz kutlanıyor ve sizlerin problemlerine çözüm bulmaya çalışıyoruz. Engellilik isteyerek elde edilen bir durum değil. Bir kısım engelli kardeşlerimiz doğum itibariyle böyle bir durumda, bir kısmı da kazalar ve değişik sebeplerle engelli durumunda. Aslında sağlam olan herkes engelli adayıdır. Hepimiz bir gün engelli olabiliriz. Bu yönüyle empati yapmamız gerekiyor. Engelli olmayan kardeşlerimizin de empati yapmaları gerekiyor. Sahip olduğumuz değerler bizlerin elinde olan değerler değil. Bunlar Yaradan’ın bizlere bahşettiği değerler. Bu değerlere sahip olmak ta çoğu zaman bizim elimizde değil” dedi.

Bu Tür Sıkıntılar Manevi Duygularla Aşılabilir

Bu tür sıkıntıların manevi duygularla aşılabildiğini söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Biz inanalar olarak dünyayı geçici görüyoruz. Bu dünyada engelli olan kardeşlerimiz bu sıkıntılarının karşılığını ebedi âlemde alacak ve belki de orada şimdiki durumunda daha sağlıklı olacaktır. Şükür ve sabır kelimelerini bünyemizde iyi bir şekilde tutabilirsek, bu iki kavramı iyi bir şekilde özümseyebilirsek, engellilik ve diğer alanlardaki sıkıntılarda daha az olumsuz şekilde giderilmiş olur. Bu tür sıkıntılar ancak manevi duygularla aşılabilir. Manevi duygularla etkileri azaltılabilir. Bu yönüyle İl Müftülüğümüze ve Müftülük çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum. Yıl boyu devam eden kurslarla engelli kardeşlerimizin yanında olmaları ve bugün sizleri unutmaları dolayısıyla kendilerini tebrik ediyorum” diye konuştu.

Devletimiz Her Yönüyle Sizlerin Yanında

Devletin her zaman engellilerin yanında olduğunu belirten Vali Mustafa Tutulmaz: “Bundan 20 yıl önce engelli kardeşlerimizin elde ettikleriyle bugünkü imkânları kıyaslamak bile mümkün değil. Bugün devletimiz her yönüyle sizlerin yanındadır. Gerek evde bakım hizmetleriyle, gerek gündüzlü Bakım Evi hizmetleriyle sizlerin yanındayız. Bugün itibariyle 50 engellimize engelli bakım hizmeti verilmektedir. Arzu edenlere de yine hizmetler devam etmektedir. Her zaman devletimiz, kamu görevlisi arkadaşlarımız sizlerin yanındadır. Ben bugünün iyiliklere, güzelliklere vesile olmasını diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin ilahi dinletisi sunduğu programda Umre Ödüllü bilgi yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Engelliler ve aileleriyle yakından ilgilenen Vali Mustafa Tutulmaz, onlara çeşitli hediyeler takdim etti.

—————————

Özkaya,“Engelleri Aşıyoruz”

Ak Parti Afyon Milletvekili Av.Ali Özkaya 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

ÖZKAYA  “ENGELLERİ AŞIYORUZ

İnsanoğlunun günlük ilişkilerinde yüklendiği çeşitli sorumluluklar vardır. Toplumumuzun ortak sorunu olan engellilerimizi anlamak, onlarla bütünleşmek, hayata daha kuvvetli tutunmalarını sağlamak bu sorumluluklar içerisinde önemli bir yere sahiptir. Bireylere düşen görevler olduğu gibi devletimize de sosyal ve hukuki alanlarda birçok sorumluluk düşmektedir. Sosyal devlet olma, ayrımcılıkları ortadan kaldırma ilkesini yaşamın her alanına yayma politikası devletlerin ana politikası olmalıdır. Bu konuda iktidara geldiğimizden bu yana, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla hareket eden hükümetimiz, engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin tüm alanlarda yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve temel haklarına kavuşturulması için çok sayıda düzenlemeler yaparak, hukuki, sosyal, fiziki ve gerekli tüm alanlardaki engelleri bertaraf etmeye çalışmış ve çalışmaya devam edecektir.

Engellilerimizi anlamak, hayata daha kuvvetli tutunmalarını sağlamak, her alanda yaşam koşullarını iyileştirerek farkındalık yaratmak için engelsiz bir yaşamı hep birlikte inşa edeceğiz.

Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızı engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çağırıyor; yaşama tutunma çabalarıyla hepimize örnek olan engelli kardeşlerimize ve ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum

————————-

YURDUNUSEVEN, “ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRMAYA BÜYÜK ÖNEM  VERİYORUM”

AK Parti Afyon Milletvekili İbrahim Yurdunuseven 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Yurdunuseven mesajında, şu görüşlere yer verdi:

Engelli vatandaşlarımızın içinde bulundukları sosyal hayata entegre edilerek yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, kültürlü ve medeni bir toplum olmanın zaruretlerindendir. Toplumda engelli bireylerin yaşadığı sorunlar sosyal boyutları nedeniyle toplumun her bireyini yakından ilgilendiren, bireyin ve toplumun yaşamına olumsuz etkilerini en aza indirmek için herkesin katkılarına ve ortak çabalarına ihtiyaç duyan toplumsal bir husustur. Engelli bireylerin mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biridir.

Engelli kardeşlerimize destek olmak, hizmetlerinde bulunmak her şeyden önce bir gönül işidir. Unutulmamalıdır ki her sağlıklı insan aslında bir engelli adayıdır ve her insan aniden bu hizmetlere muhtaç duruma gelebilir. Dolayısıyla engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını doğru tespit etmek, seslerini daha çok duymak, sorunlarına kalıcı çözümler üretmek toplumsal bağlarımızı kuvvetlendirmek ve gönül köprüleri tesis etmek adına son derece önem arz etmektedir.
Engelli kardeşlerimiz, spor, sanat, edebiyat, siyaset, eğitim ve iş dünyası da dahil olmak üzere hayatın her alanında tüm topluma örnek olacak işlere imza atmaktadırlar. Bu kardeşlerimizin, zorlukları aşarak elde ettikleri başarılar bizler ilham kaynağı olmakta ve bizleri gururlandırmaktadır. İnsanı ‘yaratılmışların en şereflisi’ olarak kabul etmiş bir kültürün mensupları olarak bizler, her konuda engelli kardeşlerimizin yanında yer almaya, onların hayatlarını kolaylaştırmaya büyük önem veriyoruz.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm engelli kardeşlerimize umut dolu daha sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.
———————-

EGE  İLLERİ TANITIM GÜNLERİNDE, DİNAR’A ÖZEL İLGİ  VARDI

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, ANFA Altınpark Fuar Alanında Egem Platformu tarafından 28 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında düzenlenen “12. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri açılışına katıldı.

Belediye Başkanımız Nihat Sarı’yı açılış töreninde belediye bandosu karşıladı.

Açılış Töreninde Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız belediye bandosu  tarafından canlı olarak söylendi.

Dinar Belediyesinin düzenli olarak katıldığı  ve geleneksel olarak düzenlenen “Ege İlleri Tanıtım Günleri” Ankara ANFA Altınpark Fuar Alanında yapılan törenle kapılarını vatandaşlarımıza açtı.

Açılış töreni Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, İl ve İlçe Belediye Başkanları, protokol üyeleri ve vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Açılış töreninde ilk olarak Dinar Belediye Bandosu sahne aldı. Ali Çavuş bandosu olarak da tanınan belediye bandosu güzel bir gösteri sundu. Vatandaşlarımızın beğenisini alarak açılış törenine damga vurdu.

Açılış töreninin sonrasında Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Milletvekillerimiz Ali Özkaya ve Mehmet Taytak ile Maliye  eski  Bakanı İsmet Attila ile birlikte belediyemiz standında bir süre sohbet ederek ilçemizin yöresel ürünlerinden ve Dinarımızın simgesi Suçıkanımızın maketini takdim etti. Afyonkarahisar, Kütahya, İzmir, Aydın, Muğla, Uşak, Denizli, Manisa illerimiz ve ilçelerinden katılım sağlayan yerlerin standları gezilerek getirmiş oldukları ürünler incelenerek yapımları ile ilgili yetkililerden bilgi aldılar.

Belediye Başkanı Nihat Sarı 12. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günlerinde, ilçemizi başkentlilere tanıtmak amacıyla bizzat katılarak belediyenin çalışmalarını başkentlilere kendisi aktararak gelen misafirlere dinarımızın simgesi Suçıkanımızın ışıklı maketinden ve çeşitli hediyelerden dağıttı. Daha sonra Ankara Afyonlular Derneği Başkanı Mehmet Ali Özerkan ve Bando ekibimizle diğer stantları gezerek görevlilere hayırlı olsun dileklerini ileterek bilgi aldı.

Belediye Başkanımız Nihat Sarı etkinliğin açılışına katılarak vatandaşlarımız ile belediyemiz standında sohbetler ederek yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Tanıtım Günlerinde yapmış olduğu açıklamada; “Dinar Belediyesi olarak hemen hemen bütün fuar organizasyonlarına katılarak ilçemizin adını bütün platformlarda duyurmak istiyoruz. Burada açılış töreninde belediye bandomuz güzel bir gösteri sunarak vatandaşlarımızdan büyük beğeni aldı. Ankara ve çevre ilçelerde yaşayan vatandaşlarımızın bizleri takip ettiklerinden, yapılan hizmetlerden dolayı bizlere yaptıkları geri dönüşler mutlu ediyor. Standımıza yoğun bir ilgi var. Bizleri Ankara’da yalnız bırakmayan vatandaşlarımıza ve hemşerilerimize teşekkür ediyor, Ankara’ya yolu düşen hemşerilerimize de gezip görmelerini tavsiye ediyorum” dedi

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir