Press "Enter" to skip to content

FEVZİ ŞEN BANA GÖRE 21 KASIM PERŞEMBE

 

 

 

HANGİ BAŞKAN, HANGİ PARTİYE  GİDECEK?

BAŞKANLARIN  8 AYLIK KARNESİNDEKİ NOTLAR

Yerel seçimlerin üzerinden yaklaşık 8 ay  geçti. Afyon belediyesinin çalışmalarından ve bazı ilçelerimizden  az çok haberimiz oluyor. Ama herkesin ne  yaptığını bilmiyoruz.

Malum, vatandaş önce 31 Mart öncesi verilen sözleri düşünüyor. Hangi partiden olursa olsun, başkanlarımızın icraatlarını  açıklamasında yarar var. Vatandaş için önemli, partilerin teşkilatları için önemli.

Hazır teşkilatlardan bahsetmişken, şunu  da iyi biliyorum ki teşkilatlar başkanların karnelerini hazırlamaya  başlamışlardır.  8 ayda  hangi başkan ne işler yaptığı tek tek not edilhiyor olmalı.

Daha dün bir bugün iki diyenler çıkabilir. 8 ay kısa bir süre değil. Kim ne yapmış, kim seçimden önce söylediklerini yapmak için gayret göstermiş, kimler sözlerini  yerine getirmiş bilmiyoruz.

Bu arada, seçimlerin üstünden 8 ay geçti ama, partilerinden rahatsızlıkları olduğu söylenen bazı  başkanların  başka partilere geçmek için teşebbüste bulundukları iddiası da var. Bunlar hangi başkanlar bilemem. Ama  bir söylentidir gidiyor.

Transfer  olacakları iddiasıyla isimleri ortaya  atılan başkanları bilmiyorum. Öğrenince sizlere aktarmak isterim. Şimdilik, ayakları yere basan kesin bilgi yok elimizde. Kimlerin transferde adı  geçiyor, bilgi edindiğimizde hep birlikte  yorumlarını yaparız diye düşünüyorum.

Bu arada 8 aylık icraatların  karneleri  nasıl diye soracak olursanız, o bilgiye  de yakında ulaşırız.

————————-

Vali Mustafa Tutulmaz, Çobanlar’daki muhtarlar toplantısında konuştu,

“METRUK BİNALAR BİR AN ÖNCE

YIKILMASINDA YARAR VARDIR”

Vali  Mustafa Tutulmaz, ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Bütün köy, belde ve ilçeleri defalarca ziyaret eden Vali  Tutulmaz, Çobanlar’da muhtarları dinledi.  Köy, belde ve ilçelerdeki metruk binaların görüntü kirliliği oluşturduğuna dikkat çeken Tutulmaz “Bu binaların yakılması için gerekli  işlemleri yapınız, bu konuda bizlere de görev düşerse gereğini yapmaya hazırız”dedi.

————-

HAŞHAŞ EKİMİ YAPAN ÇİFTÇİLERE

EN BÜYÜK DESTEK ALİ ÖZKAYA’DAN

Haşhaş ekimi yapan çiftçilerin, ekim izni konusundaki  sıkıntılarına en büyük destek AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’dan kgeliyor. Muhtarlarla yapılan toplantıda söz alan çiftçiler “Tarlalarımız  parça parça. Haşhaş ekimi yapılacak tarlalarımız  tek bir kişinin üzerinde olmadığından izin de alamıyoruz, destek de.Bugüne kadar haşhaş eken çiftçiler olarak bizlere en büyük desteği Sayın Milletvekilimiz Ali  Özkaya verdi. Bu konuda da desteklerini bekliyoruz” dediler

——————–

AK  Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen,

“CUMHURBAŞKANIMIZIN  AFYON HALKINA

VE  TEŞKİLATIMIZA TEŞEKKÜRLERİ VAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Afyonkarahisar halkına ve teşkilata teşekkür

AK Parti’nin 133. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşe yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afyonkarahisar halkına selam gönderdiğini kaydeden Sezen, Cumhurbaşkanımız Afyonkarahisar’ın belediye sayısı bakımından ülke genelinde en çok belediye kazanan şehri olduğunu ifade ederek, halkımıza ve bizlere teşekkür etti” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, AK Parti 133. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geliyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde geçen toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen ve bir süre sohbet eden Başkan Sezen, Afyonkarahisar halkının selamını iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Afyonkarahisar halkına selamı olduğunu kaydeden Sezen şöyle konuştu; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile toplantının ardından kendisi ile sohbet ettik, Afyonkarahisar’a beklediğimiz ifade ettik. O da en kısa sürede şehrimize teşrif edeceğini bildirerek bizlere müjde verdi. Cumhurbaşkanımız ayrıca Afyonkarahisar’ın belediye sayısı bakımından ülke genelinde en çok belediye kazanan şehri olduğunu ifade ederek, halkımıza ve bizlere teşekkür etti. Bu arada Afyonkarahisar halkının kamu yararına olan talep ve önerilerini de kendisine aktarma fırsatımız oldu. Cumhurbaşkanımız her biriyle tek tek ilgileneceğini söyledi.”

Toplantıya İl Başkanı Sezen’in yanı sıra, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ve Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan katıldı.

——————————–

AK Parti Bolvadin İlçe Başkanı Ömer Dayı, İl Başkanı Sezen ve İGM Başkanı Çobon’a teşekkür etti

DURMAK YOK AK PARTİ İLE HİZMETLERE DEVAM

2002 öncesi köylerde bir m2 parke taşı ve kanalizasyon olmadığını ifade eden AK Parti Bolvadin İlçe Başkanı Av.Ömer Dayı: ‘‘Ak Partinin misyonu olan yaşanabilir nezih,insan odaklı hizmet anlayaşı ile kanalizasyonsuz köyümüz kalmamıştır, bu yıl itibarı ile 300 bin M2 parke taşı döşenmiştir. Köylerimizin diğer altyapı hizmetleri ile beraber yayla yollarının önemli bir kısmı da yapıldı. Bu hizmetlerin yanında düğün salonları ve gençler için spor alanları kazandırılmıştır.

AK Parti her zaman olduğu gibi bugünde yarında hizmetin adıdır. Geçtiğimiz dönemlerde il genel meclisi ve genel bütçeden ödenekleri ayrılarak ilçemizin ihtiyaçları doğrultusunda Atatürk ilköğretim okulu,Gazi ortaokulu,Yüzüncüyıl ilköğretim okulu, Bolvadin ortaokulu,Endüstri Meslek Lisesi,Yörükzade Ahmet Fevzi Kız İmam Hatip Lisesi,Karayokuş ilköğretim okulu, Kurucaova ilköğretim okulu,Dipevler ilköğretim okulu yapılan eğitim yatırımlarına ilave olarak,  bu yılda 12 derslik Dişli ortaokulu inşaatı tamamlanarak öğretime başladı, 6 derslik Derekarabağ ilköğretim okulununda yapımı tamamlanmak üzeredir.

DAYI: ‘‘BOLVADİNİMİZİN HER KÖŞESİNE HİZMET’’

İl özel idaresi 2020 yılı yatırım bütçesi içerisinde de görüleceği gibi Bolvadinimizin her köşesi için hizmetler bulunmaktadır. Bu yatırımlar için başta il başkanımız Hüseyin Sezen’e, il genel meclis başkanımız Burhanettin Çoban’a ve il genel meclis üyelerimiz A.Kadir Emrullahoğlu ve Carullah Kolay’a ilçemiz ve parti teşkilatımız adına şükranlarımızı sunarız’’ dedi.

İl özel idaresi 2020 yatırım programında Bolvadin ve köylerimize yatırımlarımız;

1-Bolvadin merkeze çok amaçlı Gençlik,Spor ve Kültür merkezi.

2-Kemalettin Sami paşa okuluna ek bina.

3-Bolvadin Dipevler arası bağlantı yolu asfaltlanması.

4-Dişli,Yörükkaracören,Güneyköy, Nusratlı,Taşlıdere arası köy yollarımızın asfaltlanması.

5-Bolvadin Yakupşevki mahallesi harlak mevkii Kırıkminare Dişli arası yolun asfaltlanması.

6-Yörükkaracaören,Kutlu,Güneyköy, Taşlıdere,Nusratlı,Taşagıl ortak kullanıma ait dügün salonu.

7-Derekarabağ köyü fırın yapımı.

8-Hamidiye köyü fırın yapımı.

9-Kurucaova köyümüze  su deposu.

10-Dişli,Güneyköy,Yörükkaracaören,Kutlu Taşlıdere ve Nusratlı köylerimizin ortak kullanımına ait tohum eleme makinası.

11-Kurucuova köyü Bolvadin bağlantısı yol menfez yapımı.

12-B.Karabag,Karayokuş,kutlu,Taşagıl köylerimizin yayla yollarının yapımı.

13-Kemerkaya köyümüzün yeni yerleşim alanına içme suyu ve kanalizasyon hattı.

14-Karayokuş köyü arsa tahsisi çalışma ve planlaması.

15-Büyükkarabağ kantar tesisi yapımı.

16-Yörükkaracören girişindeki köprünün genişletilmesi.

17-Okullarımızın bakım onarım ve tadilatlarının yapılması.

18-Köylerimize parke taşı yapılması.

—————————————

Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Çocuk Hakları Günü nedeniyle açıklamna yaptı:

ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞE İLERLERKEN,

BU YOLDA ALTIN BİR ANAHTARDIR

TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonu üyesi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven TBMM Genel Kurulunda 20 Kasım Çocuk Hakları Günü ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi. Yurdunuseven konuşmasında; Çocuk Umuttur, Çocuk Gelecektir ve geleceğe ilerlerken çocuk bu yolda altın bir anahtardır. Çocuklarımızın haklarını korumak biz büyüklere ve ebeveynlere düşmektedir.

Şimdinin çocuklarının, geleceğin yetişkinleri olacağını unutmamamız, çocuklarımızı buna göre yetiştirmemiz ve haklarına sahip çıkmamız gerekmektedir dedi. Aynı zamanda Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu üyesi de olan Yurdunuseven ek olarak ‘’Şu anda cezaevlerinde 0-6 yaş aralığındaki çocukların annelerinin yanında kalabilmekte ve yaş gruplarına göre ek yiyecek, içecek verilmektedir. Dışarda bulunan çocuklar için Aile görüşme programı çerçevesinde görüş sağlanmaktadır.’’ diyerek sözlerine son verdi.

——————————–

FOTOĞRAF HER ŞEYİ  ANLATIYOR

Vali Mustafa Tutulmaz Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutladı.
Vali Mustafa Tutulmaz;tüm çocuklarımıza sağlıklı, huzurlu ve yüzlerinden gülücüklerin eksik olmadığı günler diliyorum,dedi.

Bana göre, Dünya  Çocuk Hakları günü  nedeniyle yayınlanacak  en güzel  fotoğraf bu.

Bu  fotoğraf için adeta konuşuyor diyebiliriz.

————————

ALLAH MESUT BAHTİYAR ETSİN KIYMETLİ  VALİM

Afyon eski Valisi, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ile Güllühan Ün, Kaynaşlı’da düzenlenen sade bir törenle hayatlarını birleştirdi.

Nikah törenine, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, çok sayıda siyasetçi, bürokrat ve iş insanı katıldı.

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir