Press "Enter" to skip to content

FEVZİ ŞEN BANA GÖRE 19 KASIM SALI

 

 

 

 

VALİMİZ TUTULMAZ’IN SİLAH ATMA KONUSUNDAKİ

KARARLI DURUŞUNU YÜREKTEN DESTEKLİYORUM

Valimizin en hassas olduğu konulardan biri de düğünlerde ve eğlencelerde silah  atma konusu. Allah için bu konuda ne gerekiyorsa yapıyor. Devlet olarak bu konuda kesinlikle en küçük tavizin verilmeyeceğini gittiği her yerde anlatıyor.

Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz, Çobanlar’da muhtarlar ve kurumların ilçe  müdürlerinin katıldığı toplantıda konuştu. Bu konuda  yani muhtarla ilgili  toplantıyı  yarın aktaracağım. Şu silah atma konusuna devam edelim. Valimiz Sayın Tutulmaz, düğünlerde silah atan muhtar da olsa, başka makamlarda da otursa gereğinin yapılması talimatını  verdi.

Öyle ya. Muhtarım diyerek silaha  sarılmak yanlış, başkanım diyerek silah atmak daha büyük yanlış.

Bu arada tüm muhtarrların düğünlerde silah atılmaması konusunda sorumlu olduklarını da  söyledi Sayın valimiz.

Haklı da, muhtar mahallede devleti temsil ediyorsa, asayişine  de yardımcı olacak, silah atmama konusunda da çalışmalara katılacak.  Bütün bu gayret ve özverili çalışmalara rağmen, halen silah atma konusunda sıkıntılarımız var.  Polisimiz ve askerimiz gayret üstü çalışmalarla her düğünde  gerekli tedbirleri alıyor ama yine densizler var, kendini bilmezler var, magandalar var.

Bir çok vatandaşımızın hayatını kaybetmesini bile  bile silah atanlara daha ağır cezalar verilmesinin yararına işaret etmek isterim. Bu vesile  Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz’ın  bu kararlı duruşuna da herkesin yürekten destek vermesini  temenni ediyorum.

—————————

ANS ÖNÜNDEKİ GÖZYAŞI  BİTSİN DİYORSAK,

ÜST  GEÇİT MUTLAKA  YAPILMALIDIR

Fahri müfettişler cepleri yakıyor demiştim. Kamuözel farketmiyor, cezaların yazıldığı doğru. Ancak,  yazımdaki eksiği dostlarımız uyardı. Meğer, fahri müfettişlerin çoğu, ceza yazmadıkları nedeniyle müfettişlikleri sona erdirilecek imiş.

Bu da  bir not.

Demek oluyor ki, fahri müfettişler içinde çokça ceza yazan da var, hiç yazmayan da.  Hazır trafikten açılmışken ANS yoluna  dikkatleriniziçekmek isterim.  Daha geçenlerde  trafik kazasında bir öğrencimiz vefat etti, diğeri de ağır yaralandı.  Daha önceleri de bu yolda sıkça kazalar meydana  geliyor ve ne yazık ki, öğrencilerimiz hayatlarınıkaybediyor.

Her gün binlerce öğrencinin karşıdan karşıya geçmek zorunda olduğu bu yol için öneriler belli. Üst geçit yapılarak araçların ANS önünden  değil de, üst geçitten geçmesini  sağlamak.

Bir çok şehrimizde üst geçitler var.  Anadolu üniversitesinin ana kapısında  da eskiden sorun vardı, şimdi ise sıkıntı yok. Antalya’ya giden çoktur. Antalya  yolu girişinde  organize sanayi  bölgesinde kavşaklar ve trafik ışıkları vardı. Büyük sorundu. Ama artık değil.

Antalya’ya gelenler de gidenler de, organize kavşaklarını germeden yollarına devam ediyor.Haliyle kaza meydana gelmiyor, can ve mal güvenliği sağlanıyor.

Geliniz, binlerce öğrencilimiz için, ANS önüne  üst geçidin yapılması için çalışanlara destek verelim. Öncelikle Afyonumuzun tüm milletvekillerine  büyük görevler düşymektedir.  Geliniz, bu işi  köküden halledelim. Bu  işin yapılmasına vesile olanlar, çokça dua alır, çok…

————————–

Allah, merhume Zülfiye Çömez’in taksiratını affetsin, Allah mekanını cennet etsin

DOSTUM,  JANDARMA ALAY KOMUTANI HAMZA ÇÖMEZ’E

BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM, SABIR DİLİYORUM

Değerli Dostum, İl Jandarma Alay Komutanı  Sayın Hamza  Çömez Albayımızın annesi Zülfiye Çömez vefat etti.  Dün ikindi namazından sonra Düzce’de toprağa verilen merhume Zülfiye Çömez’e Allah’tan rahmet diliyorum, Allah taksiratını affetsin, Allah mekanını  cennet etsin.

Bu  vesile  Jandarma  Alay Komutanımız, Dostum Hamza  Çömez Albayıma  ve bütün aileye  Başsağlığı diliyorum, sabır diliyorum.

Bu arada  Hamza Albayımızın annesinin cenaze  töreni için Afyonumuzdan da  katılım olduğunu  belirtmek isterim.

————————-

AK Parti Milletvekili  Av.İbrahim Yurdunuseven

“Amacımız hiçbir sorun kalmayana kadar çalışmaktır”

 AK Parti Afyonkarahisar milletvekili İbrahim Yurdunuseven, vatandaşlarla bir araya geldi. Her biri ile ayrı ayrı görüşen Yurdunuseven, herkesin talep ve önerilerine tek tek yanıt verdi, yardımcı oldu. Yurdunuseven yaptığı açıklamada, “Amacımız sorunları yerinde tespit edip, hiçbir sorun kalmayana kadar çalışmaktır” dedi.

AK Parti İl Başkanlığında vatandaşlarla sık sık bir araya gelen AK Parti Afyonkarahisar milletvekili İbrahim Yurdunuseven, halk toplantılarına bir yenisini daha ekledi. Daha önceden yaptığı duyuru ile vatandaşları bilgilendirerek görüşme talebi olanları AK Parti İl Başkanlığı binasına davet eden Yurdunuseven çok sayıda vatandaşla görüştü.

“Vatandaşımız memnun oluyor”

Ziyaretlerin ardından bir açıklama yapan Yurdunuseven, “Bizleri Ankara’ya gönderen halkımızı dinlemek, sorunlarını çözmek, talep ve önerilerini değerlendirip kamu menfaati çerçevesinde uygun olanı yapmak bizim asli görevimizdir. ‘Ankara’ya gelerek boşuna masraf etmeyin.Biz Afyonkarahisar’da sizin ayağınıza gelelim’ diyoruz.Halkımızla istişarelerde bulunuyoruz, dertlerini dinliyoruz.Elimizden geldiğince sorunlarına çözüm bulmaya çabalıyoruz.Ben bu görüşmeler neticesinde halkımızın memnun olduğu kanaatindeyim.Diğer vekillerimiz de aynı şekilde çalışıyor.Vatandaşımız memnun oluyor. Ankara’ya gitmek için uğraşmıyorlar” dedi.

“Amacımız hiçbir sorun kalmayana kadar çalışmaktır”

“Ben Afyonkarahisar halkının içinden çıktım ve bu halkın sorunlarını çözmek için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne vekil olarak gittim” diyen Yurdunuseven, “Bizleri gönderen de halkımızdır. Bizler geldiğimiz yerleri asla unutacak değiliz. Her zaman aziz milletimizle iç içeyiz. Milletvekili olmaktaki amacımız halkımızın talebi ve beklentileriiçindir. Halkımız bizi Ankara’ya bu yüzden gönderdi. Biz milletvekilli seçilip rozeti takıp Ankara’ya gidip mecliste oturup elini indir kaldır diye milletvekili olmadık. Elbette yasama faaliyetleri olacak, oylamalara katılacağız ancak halkımızı da dinleyip sorunlarına vekil olarak çözüm üretmek durumundayız. Amacımız sorunları yerinde tespit edip, devletin gücünü halkımızın lehine kullanarak devletin bütün vatandaşlarına eşit bir mesafede olmasını sağlayıp hiçbir sorun kalmayana kadar çalışmaktır. Siyaset, hizmet etme sanatıdır. Siyaset kurumunun görevi sorunları çözmektir” ifadelerine yer verdi.

 

 

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir