Press "Enter" to skip to content

FEVZİ ŞEN BANA GÖRE 18 KASIM PAZARTESİ

 

ADNAN MENDERES BULVARINDAKİ KAZALAR

VE  BİZE YAKIŞMAYAN KOCA TÜMSEKLER

Hem yaya olarak hem de sürücü olarak görüşlerimi  aktarmak isterim.

Adnan Menderes Bulvarı’ndan örnek göstereyim. Her gün  kaza oluyor, en az 2-3 araç birbirine giriyor.

Kaza  olmadan gün geçmiyor diyebilirim. Bu kazalardan birkaçına  sürücü olarak bizzat şahit oldum.

Şimdi gelelim konunun özüne.

Adnan Menderes Bulvarı’nın Şuhut kavşağından  Fatih yol ayırımına kadar olan 2 km  yol var yok.

Burada 10’u aşkın yaya  geçidi olduğunu biliyor musunuz?

Neredeyse 200 metrede bir yaya geçidi var.  Öncelik yayanın olduğunu kabul ediyorum. Ancak her yaya  geçidinde  aniden duran araçlar yüzünden  kazalar meydana geliyor. Şahsen, bu kadar kısa yolda 10 civarında  yaya kaldırımı olması biraz çok gibi geliyor.  Hele hele, kocaman asfalt tümsekler bize hiç yakışmıyor.

Adnan  Menderes Bulvarındaki kadar yaya  geçidinin olduğu  bir cadde de yok. Kazalar özellikle  Adliyeden sonraki yolda, yani Fatih yol ayırımına kadar olan 300-500 metrede meydana geliyor.

Yazımızın girişinde de ifade  ettim. Sürücü ve yaya  olarak yazıyorum. Bana göre, Adnan Menderes Bulvarı’na çare gerekiyor. Duyduğuma göre şimdilik ölümlü kaza yok. Şükür olsun. Ancak, hasar gören de  milli servetimiz.

Sözün kısası, bu yola bu kadar yaya  geçidi çok değil mi?Kurtuluş caddesinde bu kadar yaya  geçidi  yok. Eski  otogar caddesinde bu  kadar yok. Ordu Bulvarında yok.

———————————-

FAHRİ MÜFETTİŞLER

CEPLERİ YAKIYOR!

Fahri müfettişlik yeni bir olay değil. Uzun zamandır varlar.

Ama şu günlerde  fahri müfettişlerin  yazdıkları cezalar konuşulmaya başlandı. Kurum ve isim olarak yazmak istemem.

Resmi kurum araçları da var ceza yiyen, özel  plakalı  resmi  kurumların kiralık araçları da.

Fahri müfettişler konusunu açarken, acaba  diyorum, kasıt var mı? Garez var mı?

Olduğunu sanmıyorum ancak, yine de irdelenmesinde yarar görüyorum.

Fahri müfettişim diyerek önüne gelen araca ceza  yazılıyorsa, incelenmesi lazım. Fahri müfettiş de hata yapar, sürücü de.

Bu vesile sormak isterim, fahri müfettişler 2019’un kasım ayına kadar  ne kadar ceza yazmışlardır?

——————————–

İGM BAŞKANI BURHANETTİN ÇOBAN,

VATANDAŞI  BİRE

BİR DİNLİYORUZ

Afyon İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis üyeleri ile birlikte merkeze bağlı Gebeceler ve Susuz beldelerini ziyaret etti. Saha çalışmalarının ardından bir açıklama yapan Başkan Çoban “Bizler çalışmalarımızı masa başında değil, sahada vatandaşlarımızı bire bir dinleyerek yapıyoruz” dedi.

Afyon İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, beraberinde İl Genel Meclis üyeleri Ferda Ertürk, Ali Karkı, Nurettin Birliktir ve Mustafa Yılmazaslan ile birlikte merkeze bağlı Susuz ve Gebeceler beldelerini ziyaret etti.

“Vatandaşlarımızı bire bir dinliyoruz”

İhtiyacın olduğu yerlerde İl Özel İdaresi ekiplerinin soluğu orada aldığını kaydeden İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, “Bizler çalışmalarımızı masa başında değil, sahada vatandaşlarımızı bire bir dinleyerek sesine kulak verip, birinci ağızdan konuya vakıf olup sorunları çözümlemek için çalışıyoruz. Her gittiğimiz sahada köy ve belde halklarımızın göstermiş oldukları misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Gebeceler ve Susuz da vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanan Çoban ve ekibi, belde sakinlerinin ihtiyaç ve taleplerini dinledi.

———————-

İBRAHİM ALİMOĞLU’NDAN İSCEHİSAR

BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN’E ZİYARET

İlimizin önde gelen ve sevilen  iş adamlarından TÜMMER (Mermer, Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı ve Alimoğlu Mermer sahibi İbrahim Alimoğlu, İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin’i makamında ziyaret etti.

TÜMMER Başkanı İbrahim Alimoğlu, “ Belediye Başkanımız Ahmet Şahin beye nezaket ziyareti gerçekleştirdik. Mermercilik sektöründeki çalışmalarımız hakkında istişarelerde bulunduk. Bizlere zaman ayırdığı için teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Başkan Şahin, “Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  TÜMMER Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu’na Mermerin Başkenti İscehisar’a olan desteklerinden dolayı teşekkür etti.

——————————–

EBRU FESTİVALİ ZAFER MEYDANI’NDA AÇILDI 

Ahmet Şemsettin Karahisari Kültür ve Sanat Günleri kapsamında, Afyonkarahisar Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen Afyonkarahisar 1. Uluslararası Atabek Ebru Festivali Zafer Meydanı’nda açıldı.

Zafer Meydanında yapılan festivalin açılış programına, Vali Mustafa Tutulmaz, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Türk İslam Süsleme Sanatının usta isimlerinden Ömer Faruk Atabek adına düzenlenen festival kapsamında Dinar Belediye Bandosu eşliğinde İmaret Camii’nden Zafer Meydanına kortej yürüyüş gerçekleştirildi. Zafer Meydanında yapılan programda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından müzik dinletisi sunuldu. Daha sonra İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır’da 11-18 Kasım tarihleri arasında düzenlenen festival kapsamında yapılan etkinlikler hakkında bilgi verdi.

   “AFYON SANATIN MERKEZİ OLMAK İÇİN ADIMLAR ATIYOR”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise konuşmasında: “Ahmet Şemsettin Karahisari Kültür ve Sanat Günleri kapsamında düzenlenen Ebru Festivali’nin ilimiz ve ülkemiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bereketli toprakları, şifalı termal kaynakları, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış Anadolu’nun incisi Afyonkarahisar’da böylesi güzel bir festivale ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Afyonkarahisar; Anadolu şehirleri arasında sanatın merkezi olmak için adımlar atıyor. Tek amacımız var. O da el birliği ve gönül birliği ile Afyonkarahisar’a hizmet etmektir. Bu amaç doğrultusunda Zafer Meydanımız, hizmete girdiğinden bu yana birçok kültürel ve sanatsal etkinliğe ev sahipliği yaptı, bundan sonra da yapmaya devam edecek. Bu anlamlı festivali düzenlemekteki tek amacımız kültürel değerlerimizi korumak, yaşatmak ve kuşaktan kuşağa aktaran sanatçılarımızı tanıtarak desteklemektir.” dedi.

             

“KÜLTÜREL DEĞERLEMEMİZİ ÜLKEMİZLE VE DÜNYAYLA PAYLAŞMALIYIZ”

Programda son olarak konuşan ve Afyonkarahisar’ın kültürlerin kesiştiği bir il olduğunu söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Bir ay önce başlatılan Ahmet Şemsettin Karahisari Kültür ve Sanat Günlerinin ikinci ayağı bugün yapılıyor. İlimiz gerçekten kültürlerin kesiştiği bir yer. Bunun sonucu olarak ta kültür ve sanatta da aynı şekilde farklı kültüre ev sahipliği yapan ve bunun sonucunda da değişik sanatların oluşmasına ev sahipliği yapan bir iliz. Bunların gün yüzüne çıkarılması gerekir. Bu kültürel değerlerimizin daha iyi bir şekilde öncelikle toplumuzda ve daha sonra da ülkemizin diğer yerleri ve dünya ile paylaşmamız gerekir. Bir taraftan da sanatkârlarımıza sahip çıkmamız gerekir. İşte bu festivaller buna bir yönüyle dikkat çeken etkinliklerdir.” diye konuştu.

 “UNESCO TESCİLİNİ İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ”

Afyon’u  tanıtmak için çok sayıda etkinlik yapıldığını ifade eden Vali Mustafa Tutulmaz: “Biz ilimizi tanıtabilmek birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Halkımızda buna katılıyor ve son derece mutlu bir şekilde bu etkinliklerden faydalanıyor. Bu festivalde de aynı duyguları yaşayacağımıza inanıyorum. İlimiz her geçen gün tanıtımını daha üst bir konuma getirmiştir. Geçen hafta ilimiz UNESCO tarafından Gastronomi Şehri ilan edildi. Bunu hem kültürümüzün devam etmesi açısından, hem de bu kültürümüzü dünya ile paylaşmamız açısından iyi değerlendirmemiz lazım. Farklı bakış açıları ile Gastronomiden ilimiz nasıl faydalanabilir, bundan nasıl daha fazla kişiye aş ve iş sağlayabiliriz, bunun üzerinde farklı bir şekilde durarak, yorumlayarak bunu kazanıma çevirmeliyiz. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Festivalin bu yıl başarılı bir şekilde sonuçlanmasını ve önümüzdeki yıla da başarılı bir şekilde başlamasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Erkmen Belediyesi Halk Oyunları Ekibi gösterilerini sergiledi. Daha sonra  Fikret Güzeldemir Afyon Türkülerinden oluşan mini bir konser verdi.

Festivalde Adnan Şahin tarafından Ebrunamenin okunmasının ardından Festivale ismi verilen Ömer Faruk Atabek’in kızı Gülbin Atabek tarafından yapılan teşekkür konuşmasıyla program sona erdi.

———————————-

Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ve  Jandarma Alay Komutanı Hamza  Çömez, ilk ilçe  esnaf ziyaretini Çobanlar’da  gerçekleştirdiler

ÇOBANLAR ESNAFI ÖNCE ŞAŞIRDI

SONRA ÇOK MUTLU OLDULAR

Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ve Jandarma Alay Komutanı Hamza  Çömez,  ilçe  esnaf ziyaretlerinin ilkini Çobanlar’da  gerçekleştirdiler.

Emniyet Müdürü ve Jandarma Alay Komutanı, Çobanlar Belediyesini ziyaretinde törenle karşılandı. Başkan Ali Altuntaş, Kocaöz Belediye  Başkanı Murat Zıbak, İl Genel Meclisi üyeleri  ve belediye çalışanları tarafından karşılanan Gürsel Yıldız ve Hamza  Çömez, Başkan Altuntaş ve  beraberindekilerle çeşitli konularda istişarelerde bulundular.

Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, yaptığı  konuşmada “Asayişimizin iki önemli ismini Sayın Emniyet Müdürümüz Gürsel Yıldız ve Sayın Jandarma Alay Komutanımız Hamza  Çömez’i ağırlamaktan son derece mutluyuz. İlçemizin sosyal ve ekonomik yapısını anlattık. Her iki değerli müdürümüzle istişarenin önemini  biliyoruz.  Bundan sonra da sık sık bir araya gelerek ilçemiz için ne  gerekiyorsa yapılmasını sağlayacağız” diye konuştu.

GÜNÜN ANISINA KUR’AN VE TÜRK BAYRAĞI HEDİYE EDİLDİ

Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ve Jandarma Alay Komutanı Hamza Çömez’e Başkan Altuntaş tarafından günün anısına Kur’an ve Türk Bayrağı hediye edildi.

ESNAF ÖNCE ŞAŞIRDI, SONRA ÇOK MUTLU  OLDU

Belediye ziyaretinden sonra Emniyet Müdürü ve Jandarma  Alay Komutanı, Çobanlar esnafını ziyaret etti.  Gürsel Yıldız ve Hamza Çömez’i karşılarında gören Çobanlar esnafı önce kısa bir şaşkınlık geçirdi sonra da beraber çay içerek mutlu  oldular.

KIZ ÖĞRENCİYE BEBEK HEDİYE ETTİ, DERSLERİNİ ÇALIŞMA ALDI

Bir çok esnafı ziyaret ederek hayırlı işler dileyen Emniyet Müdürü  Gürsel Yıldız ve Jandarma Alay Komutanı Hamza Çömez, bir markette karşılaştıkları küçük kızla sohbet ettiler.  Küçük kıza oyuncak bebek  hediye ettiler.  Emniyet Müdürü Yıldız, küçük kızdan derslerini çalışma sözü  aldı.

Gürsel Yıldız  ve Hamza  Çömez,  esnaf ziyaretinden sonra ilçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma  Komutanlığını ziyaret etti. Yıldız ve Çömez, her iki kurumda da törenle karşılandı. Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ve Jandarma Alay Komutanı  Hamza Çömez, “Merkezde  esnaf gezilerimiz oluyor. İlçe bazında esnaf gezilerinin ilkini Çobanlar ilçemizde yaptık. Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş ve bizleri işyerlerinde misafir eden esnafımıza teşekkür ediyoruz” dediler.

 

 

 

 

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir