Press "Enter" to skip to content

FEVZİ ŞEN BANA GÖRE 12 KASIM SALI

POLİSİMİZİN MORAL VE MOTİVASYONU TAM

TÜM ŞUBELERİN BAŞARISI YÜZDE 100 ARTTI

Emniyet Müdürlüğümüzün bütün şubeleri canla başla çalıştığını  ifade etmek isterim. Tüm icraatların günbe  gün bilmemiz  zor ama şunu biliyorum ki, Narkotikten Asayiş Şubeye, Ahlak bürosu ekiplerinden, gözde polislerimiz Yunuslara kadar bütün şubeler 24 saat ayakta. Bizler evlerimizden rahat rahat uyurken, onlar kötülerin ve kötülüklerin  kökünü kazıyor.

Şunu da ifade etmek isterim, başarının sırrı iyi yönetici olmaktan, iyi müdür olmaktan geçiyor. Bir de uyum.

Uyum varsa, birlik ve  beraberlik varsa başarısız olmak mümkün değildir. O nedenle şunu  da belirtmek isterim. Emniyet Müdürümüz  Sayın Gürsel Yıldız’ın  moral ve  motivasyonu  ile bütün şubeler başarıyı  yakalıyor.

Her gün icraatların tümünü bilmemiz mümkün değil dedik.  Son birkaç  günde polisimizin icraatlarından bir demet aktarmak isterim.

Fuhuşa aman verilmiyor, uyuşturucu kullananan da af yok, satana da. Yunuslarımızın çalışmaları ile ruhsatsız silah taşıyanlar da bir bir yakalanıyor. Trafik ekipleri de kural dışı araç kullananlara aman vermiyor. Şimdi gelelim, duyduğumuz birkaç  icraata.

 

Motosikletli Polis Timleri yani Yunuslarımız Erdenler Gençlik Parkı önünde şüple ibir aracı durdurdu ve  A.Ç isimli  şahsın üstünde ruhsatsız silah buldu.

Yine Yunuslarımız Park Afyon arkasında durumundan şüphenilen araçta arama  yaptı ve H.U isimli şahsa ait pompalı tüfek ele geçirdi.

Motosikletli Polis Timlerimizin Fatih Mahallesi Taşocakları yolu üzerindeki özel  araçtaki B.Ç. isimli şahsın üzerinde 5.51 esrar ile bir adet uyuşturucu hap ele geçirdi. Yine aynı  ekipler tarafından Kent Ormanında  C.B isimli şahsın  aracında pompalı  tüfek ve bıçak ele geçirdi

Ve ilginç bir durum. Her gün binlerce insanımızın evlerine gitmek için kullandığı minibüslerde yapılan kontrollerde ele geçirilen malzemeleri aktarmak istiyorum.  Emniyet Müdürlüğümüz Sulh Ceza  Mahkemesinden alınan arama kararıyla ANS Karşıyaka ve ANS Erenler dolmuş duraklarında ve bu hatlarda çalışan 48 dolmuş içinde  arama yaptı.

Toplu taşıma minibüslerinde 7 adet sopa, 2 bıçak ve bir adet biber gazı ele  geçirildi. İlginç bir durum.

Bu arada fuhuşa da aman verilmiyor. Erenler bu konuda hassasiyeti olan bir bölge. Emniyet güçlerimiz, fuhuş yapana da yaptırana da göz açtırmıyor. Erenler’de fuhuş yaptığı tespit edilen 24 yaşındaki D.K. gözaltına alındı. Fuhuş konusunda ekiplerimizin çok sıkı çalışmalar yaptığı ortada. Fuhuşla mücadele kararlılıkla devam ediyor.

Narkotik Şube ekiplerinin Beyazıt  Mahallesi civarında yaptığı çalışmada 65 gram esrar maddesi ele geçirildi. K.E-Z.Y-A.S-G.A. gözaltına alındı. Narkotik şubenin yaptığı  çalışmalardan da bahsetmek isterim. Geçen yıla göre narkotik şubenin yaptığı çalışmalarda da yüzde yüz başarı artışı var. Yani  geçen yıla göre, uyuşturucu  konusunda yüzde 100 başarı sağlanmış.

 

Emniyet Müdürümüz  Sayın Gürsel Yıldız’ın şahsında herkese  kolaylıklar diliyorum. Polisimizin icraatlarını duyduğumuzda sizlere aktarmaya devam edeceğimizi belirtmek isterim.

————————————————————-

 

ÇOBANLAR VE KOCAÖZ’DE

BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Bugün fidan, yarın nefes projesi yurt çapında büyük başarı gösterdi. Yurt çapında tüm illerimiz, ilçelerimiz ve beldelerimizde gerçekleştirilen çalışmalarla milyonlarca fidan toprakla  buluştu

11.11 11 milyon  fidan sloganıyla yola çıkılan bugün nefes yarın nefes projesine Çobanlar ilçemiz ile Kocaöz beldesinde de büyük katılanlarla fidan dikimi gerçekleşti.

Çobanlar’daki program  ülke çapında olduğu gibi 11.11’de başladı. Belediye Başkanı  Ali Altuntaş, meclis üyeleri ve belediye persmoneli ile çeşitli kurumların idarecileri ve öğrencilerin katıldığı fidan dikim törenindte yüzlerce fidan dikimi yapıldı.

KOCAÖZ’DEKİ FİDAN DİKİM TÖRENİNE İGM BAŞKANI  BURHANETTİN ÇOBAN DA KATILDI

Kocaöz kasabasında düzenlenen  fidan dikim törenine  İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban da katıldı. Kocaöz’deki törenlere Afyonumuzun eski Maliye Bakanı Sayın İsmet Attila’nın özel ricasıya katıldığını söyleyen Başkan Çoban “Kıymetli Bakanımız İsmet Attila Kocaöz’e gelemeyeceğini  ifade etti. Benden fidan dikimine katılmam konusunda ricacı oldu. Bizler de Sayın Bakanımızın ricasını kırmadık ve Onun yerine  Kocaöz’deki törenlere katıldık” dedi.

Kocaöz Belediye Başkanı Murat  Zıbak, Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş ve il genel meclisi üyeleri İGM Başkanı Çoban, Meclis Üyesi Birliktir ve Eski Bakanımız İsmet Attila’nın yeğeni  Celal Atilla’yı kapıda karşıladı.

Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş ve Kocaöz Belediye Başkanı  Murat Zıbak’dan kendi belediyeleri hakkında kısa bilgiler alan Başkan Çoban, Kocaöz kasabası sorunları  konusunda gerekli desteğin verileceğini söyledi. Başkan Çoban, Çobanlar ilçesine konferans salonu yapılması konusunda da çalışma yapacaklarını sözlerine ekledi.

İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, Kocaöz Belediye Başkanı Murat Zıbak, İl Genel Meclisi Üyelerinden oluşan heyet, Başkan Zıbak’ın katmer ikramına  katıldı. Çoban, Başkanlar ve İGM üyeleri  fidan dikimi alanında fidan diktiler. Başkan Çoban, Başkan Altuntaş ve  Başkan Zıbak toprakla  buluşturdukları fidanlara can suyunu elleriyle verdiler.

 

Başkanlar, öğrencilerle sohbet ettiler, birlikte fidan dikerek basın mensuplarına görüntü  verdiler. Kocaöz kasabası girişindeki alana 3  bin fidan dikimi gerçekleştirildi.

————————————————-

BELEDİYE’DEN FİDAN ETKİNLİĞİNE BÜYÜK DESTEK        

11 BİN 110 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

GELECEĞE NEFES OLDUK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyasına, Afyonkarahisar Belediyesi de 11 bin 110 fidanla destek verdi.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde, ülke genelinde saatler 11:11’i gösterdiğinde başlayan ve yaklaşık 2 saat süren kampanyada, 11 milyon fidan toprakla buluştu.

Rekor fidan dikim etkinliğine, Afyonkarahisar Belediyesi de aynı gün Zafer Kent Ormanı’nda 110 bin metrekarelik bir alana 11 bin 110 fidan dikerek destek verdi

Etkinlikte, eşi Sevim Zeybek’le birlikte fidan diken ve fidanlara can suyu veren Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ı yaşanılabilir yemyeşil bir şehir haline getirmek istediklerini söyledi.

Peygamber Efendimizin (s.a.v), “Birinizin elinde bir fidan varken kıyamet kopuyor olsa bile onu diksin” hadis-i şerifini hatırlatan Başkan Zeybek, “Hem inancımız gereği, hem de Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyasına destek vermek için bugün biz de 11 bin 110 fidanı toprakla buluşturduk. Etkinliğimizin hayırlı olmasını diliyor, bizden sonraki nesillere daha yeşil bir Afyonkarahisar bırakabilmek ümidiyle Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz ile katkı sunan kurumlara ve okullarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Zafer Kent Ormanı’ndaki etkinlikte, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar ile Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kız İmam Hatip Proje Okulu, Özerler Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri binlerce fidanı toprakla buluşturdu.

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir