Press "Enter" to skip to content

FEVZİ ŞEN BANA GÖRE 11 KASIM PAZARTESİ

Gaziantep YardımSevenler derneği Başkanı Nuriye Horozoğlu, Korel’deki 10 Kasım törenleri için konuştu.

ATATÜRK’Ü CUMHURİYETİN KURULDUĞU

TOPRAKLARDA ANMAKTAN GURUR DUYUYORUZ

Afyon nere  Gaziantep nere diyebilirsiniz.  Dile  kolay 12 yıldır, yüzlerce Gaziantepli Afyon’da  Korel  Otel’de buluşuyor. Gerçekten iyi bir organizasyon.

Gaziantep Yardım Sevenler Derneği bu  yıl da 10 Kasım anma törenlerini Afyon’da  gerçekleştirdi. Bini  aşkın  Antepli Atatürk coşkusunu Afyon’da  yaşadı diyebiliriz. Sonuç olarak otelin tamamı Gaziantepliydi. Bu coşkuyu bir kaç yıldır izliyorum.

 

Gaziantep Yardım Sevenler Derneği’nin yıllardır başkanlığını  yapan  Nuriye Horozoğlu  hanımefendi ile her 10 Kasım’da  görüşme fırsatımız olur. Allah için söylemek gerekirse ilerlemiş yaşına rağmen her 10 Kasım’da daha dinç,. daha dinamik ve daha yoğun Atatürk sevgisini yansıttığına inanıyorum.

 

Korel Otel’deki Gaziantep Yardım Sevenler Derneği  10 Kasım etkinlikleri öncesinde otel yöneticileri ile de  görüştük. Onlar da bu güzel heyecana ortak olmuşlar. Harika bir organizasyonla, Atatürk’ü en iyi şekilde anılmasına yardımcı oluyorlar. Büyük salonda yoğun kalabalık var. Törenler,  saatler 09.05’i gösterdiğinde  saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. 10  Kasım, geçen yılın benzeri diyebilirsiniz, ama şunu  da ifade etmek isterim. Gazianteplilerin Atatürk sevgisi, heyecanları her yıl artıyor.

Gaziantep  Yardım Sevenler Derneğinin yıllardır başkanlığını yapan Sayın Nuriye  Horozoğlu’na  sordum.

-Neden Afyon?

Çok açık ve  net olarak söyledi.

-Cumhuriyetin kurulduğu topraklardayız, Büyük zaferin kazanıldığı topraklardayız. Ayrıca  Korel Otel  de bizim, baba evimiz gibi oldu.

Yazımızın girişinde de ifade ettik. Antep nere Afyon nere. Böylesine  önemli bir organizasyonu gerçekleştirmek büyük bir başarı. Her yıl bin kişiyi Afyon’a getirmek, o heyecanı her yıl arttırarak devam ettirmek kolay  bir iş değil.  O nedenle Gazeantep Yardım Sevenler Derneği Başkanı Sayın Nuriye Horozoğlu ve yönetimini tebrik ediyorum.

Keşke biz de Afyonlular olarak Gaziantep’teki törenlere böylesine  yoğun bir heyecan ve sevgi ile gidebilsek….

 

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir