Press "Enter" to skip to content

FEVZİ ŞEN BANA GÖRE 11 ARALIK ÇARŞAMBA

OP.DR ÖMER BOZDUMAN, 90 DERECELİK EĞRİLİĞİ 5 SAATLİK AMELİYATLA ESKİ HALİNE  GETİRDİ
DEVLET HASTANESİNİN YETENEKLİ
DOKTORLARINI TEBRİK ETMEK LAZIM
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ilklere imza atmaya devam ediyor…

Afyonkarahisar  Devlet Hastanesi’nde 90 Derecenin üzerinde eğriliği olan  skolyoz ameliyatı Doç.Dr.Mehmet Fatih Korkmaz nezaretinde Op.Dr.Ömer Bozduman tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.. 17 yaşındaki bayan hasta 5 saat süren başarılı bir operasyon sonunda yoğun bakım ünitesinde takibinin ardından serviste Hastane Yonetimi ve ameliyat ekibi tarafından ziyaret edildi. Başhekim Mehmet duran ve ekibini, yürüyerek karşılayan hastaya geçmiş olsun dilekleri iletildi.
Haber bu kadar. Ama ben düşüncelerimi aktarmak isterim. Bölgemizin en başarılı  sağlık kurumları arasında Afyon Devlet Hastanesi gelir. Gerçi tüm sağlık kurumlarında belli başarıyı  yakaladık, onların da hakkını yemeyelim.
Her zaman şu görüş söylenir. Sadece binayla başarı olmaz. Eyvallah.
Afyonumuza 5 yıldızlı  otel ayarında hastane yapıldı. Sadece bina değil. En iyi doktorlar ve sağlık personeli çalışıyor. Dahası, yılların başhekimi Mehmet Duran gibi iyi bir yönetici var.
Fırsat verildiği sürece, en zor ve en imkansız ameliyatları yapacak kadronun Devlet hastanemizde olduğuna inanıyorum.
Bu vesile, Devlet hastanemizin başarılı Başhekimi Mehmet Duran’ın şahsında tüm doktorlarımıza ve personele kolaylıklar diliyorum, başarılarının devamını diliyorum.
——————————-

ESKİ DEVLET HASTANESİ İÇİNE KURULACAK

AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ  BİR ÇOK KİŞİYİ SEVİNDİRECEK

Afyon eski Afyon değil. Her geçen gün büyüyor, gelişiyor.  Eski devlet hastanesinin bulunduğu alanda da yeni bloklar yapıldı, yüzlerce insanımız burada yaşıyor.  Özellikle yaşı ilerlemiş vatandaşlarımızın talebi var. Bu talebi  ben de yetkili büyüklerimize aktarmak istiyorum.

Eski devlet hastanesini bilirsiniz. Şimdi sanırım Halk Sağlığı merkezi olarak kullanılıyor. İçeride belli cihazlar var, hastane kadar olmasa da belli cihazlar faal olarak hizmet veriyor.

Aile sağlığı merkezi  yani bildik adıyla sağlık ocağı açılamaz mı? Hazır eski devlet hastanesinde bir çok kullanılmayan alan var, belli cihazlar da var. Yani  mekan güzel ve insanlarımız rahatça ulabaşabilir.

Buraya kurulacak sağlık ocağı ile bir çok vatandaşımız rahat edecektir. Karaman mahallesindeki sağlık ocağına gitmek zorunda kalmayacaklar, rahatlıkla muayene olup, ilaçlarını yazdırabileceklerdir.

Sağlık Müdürümüz Sayın Serhat Korkmaz’ın da bu konuda iyimserr olacağını  umut ediyorum. Bu  arada  tek kafama takılan konu var, doktor ve personel. ‘Sağlık Müdürümüz de doktor yok, personel yok’ derse ne derim size.

———————–

ESKİ DEVLET HASTANESİ YANINDAKİ

YÜNTAŞ’A AİT İNŞAAT NE ZAMAN BİTER?

Gelip geçerken merak ettiğim olmuştur. Bu bina nedir ve kimindir?

Eski devlet hastanesi yanındaki yarım kalmış inşaat, sordum soruşturdum, belediyeye aitmiş. Yani Yüntaş tarafından yapılmış ve kabasıyla duruyor.

Sanırım birkaç yıldır aynı. İnşaat halindeki binanın belediyemizin güzide mekanlarında N0 03  olarak planlanmış olabilir.  Çevre düzenlemesi  yapılmış, oturacak yerler var, hatta şelalesi bile var.

Eski devlet hastanesi yanındaki kabası çıkmış inşaat hakkında büyüklerimiz gerekli cevapları mutlaka verir diye düşünüyorum.

—————————

MİLLETVEKİLİ ÖZKAYA, BÜYÜKKALECİKLİLER

TARAFINDAN BÜYÜK COŞKUYLA KARŞILANDI

Milletvekili Özkaya Büyükkalecik beldesini ziyaret etti
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Büyükkalecik Belediye Başkanı Abdullah Çelik’i ziyaret ederek, belde halkı ile bir araya geldi.


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ve ilçe yönetimi Büyükkalecik kasabasını ziyaret ettiler. Milletvekili Özkaya, ilk olarak Belediye Başkanı Abdullah Çelik’ i makamında ziyaret etti. Ziyarette Belediye Meclis Üyeleri de hazır bulundu. Başkan Çelik belediye çalışmaları hakkında Milletvekili Özkaya’ya bilgiler verdi. Kasabanın sorunları ve sıkıntılarını dile getiren Başkan Çelik başta belde halkının tarlaları ile ilgili kadastro sorunu olmak üzere beldenin sıkıntılarını ve taleplerini milletvekili Özkaya’ya iletti. Milletvekili Özkaya’da belediyenin ve belde halkının istek ve talepleriyle yakından ilgileneceğini dile getirdi.

Belde halkı, Milletvekili Özkaya’ya teşekkür etti.
Belediye başkanlığı ziyaretinin ardından Milletvekili Özkaya ve beraberindeki heyet kasaba da bulunan esnaf ve halkla bir araya geldi. Vatandaşın ve esnafın talep ve isteklerini dinleyip not alan Milletvekili Özkaya, sorunların çözülmesi için elinden geleni yapacağını ifade etti. Belde halkı da Milletvekili Özkaya’ya yakın ilgisinden dolayı teşekkür etti. Ziyaretinin başından sonuna kadar belde halkı tarafından vekil Özkaya’ya yoğun ilgi ve alaka gösterildi.

———————–

Çobanlar’daki Meryem Eczanesinin açılışında  dualar okundu, lokma tatlısı dağıtıldı

ECZANE  AÇILIŞINI BAŞKANLAR YAPTI

Çobanlar ilçesindeki Meryem Eczanesinin açılışını  başkanlar yaptı.

Belediye Başkanı  Ali Altuntaş, Kocaöz Belediye  Başkanı Murat Zıbak, İl Genel Meclisi Üyesi Cengiz Ceylan ve çok sayıda  vatandaşın katıldığı eczane açılışında dualar okundu, misafirlere lokma tatlısı dağıtıldı.

Sahipliğini  Çobanlarlı Meryem Altuntaş’ın  yaptığı eczanenin açılışında konuşan Belediye Başkanı  Ali Altuntaş, “Eskiye göre, ilçemizde üniversite mezunu  oranı çok çok artmıştır. Bunlardan en yenisi  de Meryem Altuntaş kardeşimizdir. Fakülteyi bitirerek kendi ilçesinde eczane açtı.  Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, Allah bol kazançlar vermesini diliyorum” dedi.

——————————————

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen,

“2023 Seçimlerine Hazırlıklarımız Başladı”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, 81 ilin il başkanları ile video konferansla görüşme yaptı. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen ile de görüşen Kandemir, delege seçimleri hakkında bilgi aldı.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, dün akşam yönetim kurulu toplantısının ardından, İl Başkanlığında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir ile video konferans yoluyla görüşme yaptı.

Cumhurbaşkanımız 31 Mart seçimleri için teşekkür etti

Sezen görüşmesinde, hafta sonu gerçekleşen ve devam eden delege seçimleri ile ilgili bilgi verdi. Partililerin yoğun bir teveccüh gösterdiğini kaydeden Sezen hedeflerinin 2023 seçimleri olduğunu ve buna da hazırlıklara başladıklarını ifade etti. Sezen, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart seçimleri neticesi dolayısıyla teşkilatlarımıza teşekkür etti. Mahcup olmamak ve bu bayrağı daha yükseğe taşımak adına biz o seçimin hemen ardından sahaları boş bırakmadık. Afyonkarahisar’da merkez ilçe dahil 12’si ilçe, 34 belediyeye AK Parti bayrağını astık. Fırsat buldukça esnaflarımızı ziyaret ediyor, belediyecilik ve hükümetin hizmetleri hakkında görüş alışverişinde bulunuyoruz” dedi.

81 ilin il başkanları ile yapılan görüşme, gece geç saatlere kadar devam etti.

——————-

Vali Mustafa Tutulmaz’ın Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Birleşmiş Milletler Antlaşmasında önemli bir yer tutan İnsan Hakları, 10 Aralık 1948 tarihinde “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi” ile özel bir düzenlemeye konu olmuştur. BM Genel Kurulunun kabul ettiği Beyanname, ülkemiz tarafından da 6 Nisan 1949′ da onaylanmıştır. Bu düzenlemenin, insan haklarının güvence altına alınması, geliştirilmesi, bu konuda tüm dünyada insanların bilgilendirilmesi ve insan hakları bilincinin yaygınlaştırılması açısından anlam ve öneminin dünya kamuoyunca paylaşılması amacıyla, 10 Aralık, Dünya İnsan Haklan Günü olarak kutlanmaktadır.

Çağdaş dünyanın bir üyesi olarak, ülkemizde insan haklarının korunması ve daha ileri götürülmesi, toplumumuzun tüm kesimlerinin öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Bireylerin kanunlar önünde eşitliğine ve ayırımcılığa uğramamalarına dayanan, hukukun üstünlüğü ilkesiyle korunan insan haklarına saygı, Anayasamıza göre Türkiye Cumhuriyeti’nin değiştirilemez niteliklerindendir. Kamu düzeninin bekası ve toplumda huzur ve barışın sağlanması için insan haklarına saygı ve itaat şarttır. İnsan hak ve hürriyetlerine saygılı, çağdaş ve sosyal yaşamın gereklerine uyan bir toplumda, barış ve huzur ortamı her zaman hakim olacaktır.

Bu bağlamda; tüm kamu, kurum ve kuruluşları ile özellikle medya kuruluşlarına, insanlarımızın insan hakları konusunda bilgilendirilmesindeki ve hak arama bilincinin geliştirilmesindeki katkılarından dolayı teşekkür ederim. İnsan hak ve özgürlüklerinin herkes için tüm yönleriyle korunup hayata geçirildiği bir dünyaya ulaşılması temennisiyle 71. Yıldönümünde tüm vatandaşlarımızın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutlar;

Selam ve Saygılarımı sunarım.

—————————-

Başkan Zeybek’ten İstihdam Müjdesi

YÜNTAŞ’TAN NİTELİKLİ PERSONEL İSTİHDAMINA BÜYÜK KATKI

MESLEKİ YETERLİLİK KURSU İÇİN YENİ ADRESİNİZ “YÜNTAŞ”

Afyonkarahisar Belediyesi’nin iştiraki Yüntaş A.Ş. tarafından açılan mesleki yeterlilik kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in katıldığı törenle verildi.

Törende konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, seçim vaatleri arasında yer alan İstihdam Ofisi Projesi ile ilgili İş-Kur ile birlikte, çok yakında geniş bir alanda çok sayıda vatandaşın istihdam edileceği bir iş sahası açacaklarının müjdesini verdi.

Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite olan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen YÜNTAŞ A.Ş., belge zorunluluğu olan iş alanlarına yönelik mesleki yeterlilik eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatı ve destekleriyle son 3 ayda çeşitli iş alanlarıyla ilgili 923 kişiye eğitim verilirken, Yüntaş A.Ş. idari binasında düzenlenen törenle mesleki yeterlilik kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri verildi. Belge törenine, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Salar Belediye Başkanı Cengiz Taşpınar, Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Ahmet Karakaya, Halk Eğitim Müdürü Murat Diktaş ve Yüntaş A.Ş. Genel Müdürü Selim Arıcı ve kursiyerler katıldı.

Bazı iş alanlarında, mesleki yeterlilik belgesinin artık zorunluluk haline geldiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Yüntaş A.Ş.’nin sahibi olduğu akredite ile tehlikeli ve çok tehlikeli iş alanları dahil, birçok alanda mesleki yeterlilik belgesi verme yetkisine sahip olduğunu söyledi. Afyonkarahisar’ın özellikle inşaat sektöründe ülkemizin önemli şehirlerinden biri olduğunu kaydeden Başkan Zeybek, “Şehrimizin hemen hemen her beldesinde ve köyünde geçimini inşaat üzerinden kazanan birçok arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımız, bu belgeleri almak için il dışına gitmek zorunda kalıyorlardı. Belediyemizin iştiraki olan Yüntaş, artık bu ihtiyacı karşılaşacak bilgi ve tecrübededir” dedi.

Seçim vaatleri arasında yer alan İstihdam Ofisi projesi ile ilgili İş-Kur ile birlikte yakında geniş bir alanda çok sayıda vatandaşın istihdam edileceği bir iş sahası açacaklarının müjdesini veren Başkan Zeybek, “Afyonkarahisarlı hemşehrilerim her şeyin en güzeline layık. Biz de güzel şehrimiz ve halkımıza en güzel hizmeti sunmak için çalışıyoruz” diye konuştu. Tören sonunda, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Salar Belediye Başkanı Cengiz Taşpınar, Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Ahmet Karakaya, Halk Eğitim Müdürü Murat Diktaş ve Yüntaş A.Ş. Genel Müdürü Selim Arıcı tarafından kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere mesleki yeterlilik belgeleri takdim edildi.

Törende, açılan kurslarla ilgili detaylı bilgi veren Yüntaş A.Ş. Genel Müdürü Selim Arıcı, bu belge ve eğitimlerle iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu tüm mesleklerde iş arayan vatandaşların niteliklerini geliştirerek istihdam edilebilirliklerini artırmayı amaçladıklarını söyledi. Yüntaş A.Ş.’nin şu anda zorunlu 5 Ulusal Yeterlilikten yetkilendirildiğini belirten Selim Arıcı, “Bu alanlarımız, duvarcı, sıvacı, boyacı, inşaat işçisi, seramik karo kaplamacısıdır. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda, bu 5 alan dışındaki istekleri için de diğer illerdeki mesleki yeterlilik belgesi vermeye yetkili kurumlarla irtibata geçilerek Afyon’lu hemşerilerimizin başka bir ile gitmeden Yüntaş A.Ş. üzerinden istedikleri yeterlilik belgesini almalarına aracılık da yapmaktayız” dedi.

Geçtiğimiz Ekim ayı sonunda, Mesleki Yeterlilik Kurumu denetimi sonrasında, akreditasyonun yenilendiğini hatırlatan Arıcı, “O tarihten bu yana da bir aylık süreçte 64 mesleki yeterlilik belgesi verdik ve yaklaşık 150 kişinin kayıtlarını alarak sınav programları planladık. Bütün ilçe ve belde belediye başkanları ve bölgedeki STK’ları tek tek ziyaret ederek mesleki yeterlilik belgesi konusunda bilgilendirme yaptık. Yüntaş olarak, Sınav ve Belgelendirme Birimimiz bölgemizin ihtiyaç duyacağı, mermer doğal taş imalat elemanı, oda temizleme görevlisi, kat sorumlusu, servis görevlisi, dozer operatörü, ekskavatör operatörü, greyder operatörü, bekoloder operatörü, silindir operatörü,çağrı merkezi müşteri temsilcisi, çağrı merkezi takım lideri gibi alanlar başta olmak üzere toplamda 16 mesleğe ulaşacak şekilde kapsam genişletme çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 143 meslekte çalışabilmek için mesleki yeterlilik belgesi zorunlu olduğunu ve belge ücretinin işsizlik fonundan karşılandığına dikkat çeken Arıcı, “Yine ilgili bakanlığımızca bu sayının 226 mesleğe çıkarılması planlamaktadır. Belge zorunluluğunun getirilmesiyle iş kazalarının en aza indirilmesi, üretimde etkinliğin ve verimliliğin artırılması, nitelikli ve belgeli işgücünün oluşturulması hedeflenmektedir. 322 meslekte ise gerekli şartlar sağlandığında SGK ya ödenen işveren payının tamamı 54 aya kadar teşvik indiriminden karşılanmaktadır. 16.03.2019 tarihli 30716 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan “Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliği” ve “Hizmet Alım İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinin” 89. maddesi ile mesleki yeterlilik belgesi olmayan personel çalıştıran kişiler ihaleye giremeyecektir.” ifadelerini kullandı.

İhtiyaç duyulan alanlarda nitelikli personel yetiştirmek için yoğun çaba harcadıklarını dile getiren Selim Arıcı, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yayımlanan tebliğlerde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu getirilen, tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde, belgesi bulunmayanlar artık çalıştırılmayacak olup, belgesiz çalışan kişiler, belgesiz kişi çalıştıran işverenler ya da işveren vekillerince çalıştırılmaya devam edilirse Bakanlığa bağlı iş müfettişlerince cezai müeyyide uygulanacaktır. Sayın Belediye Başkanımızın talimatları doğrultusunda nitelikli personel yetiştirmek hem de mevcut personelimizin meslek içi eğitim ve kurslarla verimliliklerini artırmak amacıyla başta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ve İş Kur müdürlüğümüz ile işbirliği içinde günümüzün en büyük sıkıntısı olan işsizlik ile mücadelede ve nitelikli personel ihtiyacını karşılamak için talep gören ve ihtiyaç duyulan alanlarda bir çok kurs açılmış ve açılmaya devam edecektir. Bu kapsamda son 3 ayda; 128 kişiye ilk yardım belgesi, 135 kişiye hijyen belgesi, 37 kişiye LPG dolum eğitimi, 324 kişiye meslek içi eğitimi ve 299 kişiye tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde her türlü çöp ve çeşitli atık maddelerle ilgili alanlarda eğitim aldırılmıştır.” dedi.

Arıcı ayrıca şunları söyledi: “Sayın Belediye Başkanımızın seçim vaadi olan istihdam ofisi ve meslek edindirme kursları önümüzdeki yıllarda MYK ile birleştirilerek tek merkezden ve yine İş Kur Müdürlüğümüz ve halk eğitim merkezi müdürlüğümüz ile iş birliği içinde daha verimli hale getirilerek inşallah ülkemize örnek teşkil edecek şekilde yapılandırılacak ve halkımıza daha iyi hizmet sunulacaktır. Meslek edindirmeye yönelik kurslar ve eğitimler 2020 yılında da daha kapsamlı ve Türkiye’ye örnek teşkil edecek şekilde devam edecektir. Ben buradan Sayın Belediye Başkanımıza, bizlere vermiş oldukları maddi ve manevi desteklerinden dolayı şükranlarımı arz etmek istiyorum. Sayın Başkanım sizin hizmet anlayışınızın; Halka Hizmetin Hak’a hizmet olduğu ve halka yapılan her hizmetin de Hak’ın rızasını kazanmaya yönelik olduğunu tüm Afyon halkı gibi biz de biliyoruz. Biz de aynı bilinç ve amaçla, sizden aldığımız güçle, sizin liderliğiniz ve yol göstericiliğiniz ile halkımıza hizmete devam edeceğiz”


Başkan Zeybek Çalışmaları Yerinde İnceliyor

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından Erenler Mahallesi’nde yapılan yol düzenleme çalışmasını yerinde inceledi.

Erenler Mahalle Muhtarı Hasan Çavlan’ın da eşlik ettiği ziyarette, Asfalt Yol Birim Sorumlusu Kubilay Akın’dan çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Mehmet Zeybek, daha sonra Erenler’de bulunan bazı işletmeleri ziyaret etti.

VETERİNERLİK FAKÜLTESİ İLE İŞBİRLİĞİ YAPILACAK

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, daha sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Civelek’i ziyaret etti. Ziyarette, Veterinerlik Fakültesi bahçesinde Belediyemiz tarafından yapılacak düzenlemelerle ilgili istişarede bulunuldu.

Veterinerlik Fakültesi ile Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü işbirliğinde sokak hayvanlarının kısırlaştırma ve rehabilitasyonuna yönelik yapılacak çalışmaların değerlendirildiği ziyarette, Başkan Zeybek desteklerinden dolayı Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Civelek’e teşekkür etti.

Fakülte kafeteryasında üniversite öğrencileriyle de bir araya gelen Başkan Zeybek, öğrencilerin talep ve önerilerini dinledi.

————————————

Milletvekili Taytak 18 Belediye Başkanı ile toplantı yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, İl Yönetimi ve 18 Belediye Başkanı ile bir araya geldi.

Fethibey Belediye Başkanı Mustafa Özdemir’in ev sahipliğinde belde de 18 belediye başkanı ve il yönetimi ile bir araya gelen MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, kısa bir toplantı yaptı. Milletvekili Taytak, burada başkanlarla beraber Fethibey Belediye Başkanı Mustafa Özdemir’in yaptığı hizmetleri yerinde inceleyerek, vatandaşlarla buluştu. Belde de araçlarla konvoy yaparak belde halkını selamlayan Milletvekili Taytak daha sonra Korel Otele geçerek istişare toplantısı gerçekleştirdi. İstişare toplantısına İl Başkanı Mehmet Kocacan, Belediyelerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kahveci, İlçelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Doğan Şimşek, İl Sekreteri Beytullah Bostancı, Cumhur İttifakı’nın Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ve 17 ilçe ve belde belediye başkanları katıldı.

İstişare toplantısında başkanlara seslenen Milletvekili Taytak, “Belediyeler vatandaşlarımıza hizmet vermek ve vatandaşımızın sorunlarına çözüm, sevinçlerine ortak olma yeridir” dedi. Taytak, “Bu hizmetleri en iyi şekilde yapmaya talip olduk ve bu halisane niyetlerle vatandaşımızın takdiri neticesinde bir ilçe belediyesi cumhur ittifakı olmak üzere 3 ilçe belediyesi, 15 belde belediyesi toplam 18 belediye ile 2019 yerel seçimlerden başarılı sonuçlarla çıktık. Seçim zamanında Cumhur İttifakı ruhu ve 3 hilalin çatısı altında bir oy bin oydur diyerek gecesini gündüzüne katarak çalışan belediye başkanlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Belediye seçimleri sonrası belediye başkanlarımız, vicdanlı ve ihlaslı, adaletli ve merhametli verdikleri her sözün arkasında durmaya, devletimizin malını kutsal bilerek çalışmaya devam etmektedir. 31 Mart 2019 seçimleri sonrası belediye başkanlarımızla birlikte devletin pek çok kademesinde bulunan bakanlar, bakan yardımcıları ve bürokratlar ile temas kurarak belediyelerimize hizmet noktasında elimizden gelen bütün çabayı sarf ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Aynı zamanda belediye başkanlarımız aracılığıyla hemşehrilerimizin şahsi ve bürokratik işlemlerinde elimizden geldiğince destek ve yardımda bulunmaya çalıştık. Belediye başkanlarımıza hizmetlerinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

Başkanlar çalışmalarını anlattılar

Milletvekili Taytak’ın konuşmasının ardından Belediyelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Kahveci yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Toplantıda belediye başkanları kendi seçim bölgesi ile ilgili yapılan ve yapılacak olan hizmetlerle ilgili bilgiler verdi.

Başkan Sarı’dan Milletvekili Taytak’a teşekkür

Cumhur İttifakının Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ise başta milletvekili Taytak olmak üzere il yönetimine böyle bir toplantı yaptıkları için teşekkür etti. Başkan Sarı, “Bu istişare toplantısı bizim için gerçekten verimli geçti. Böyle bir toplantıyı organize ettiğiniz için başta Milletvekilimiz Mehmet Taytak Bey olmak üzere il yönetimine teşekkür ediyorum. Belediye başkanlarımız ile birlik ve beraberliğimiz pekişiyor. Bu toplantıların devamını diliyorum. Bir daha ki istişare toplantısının Dinar Belediyesinin ev sahipliğinde ilçemizde yapılmasını istiyorum” diye konuştu.

———————————-

CHP Milletvekili Burcu Köksal,

“Türkiye’de insanlar düşüncelerini özgürce açıklayabilmeli”

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, insan haklarının gerçek anlamda uygulanması gereken bir kavram olduğunu belirterek, Türkiye’de insanların düşüncelerini özgürce açıklayabilmeleri gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, insan haklarının göstermelik cümlelerden ibaret kalmaması gerektiğini ifade ederek önemli mesajlar verdi.

İNSAN HAKLARI GERÇEK ANLAMDA UYGULANMALI

İnsan Hakları Günü dolayısıyla çeşitli açıklamalar yapıldığını kaydeden Milletvekili Köksal, “Bu açıklamalar, ne yazık ki birkaç göstermelik cümleden ibaret kalıyor. Oysa insan hakları, gerçek anlamda uygulanması gereken bir kavramdır. Türkiye’de düşünce özgürlüğü anlamında büyük bir zorluk çekiliyor. AKP, kendini eleştirilemez konuma getirmek ve o konumda tutmak için görülen ve görülmeyen birçok baskı yapıyor. Yandaş sendikalar, müdürler, amirler bir tek hedef belirlemişler: AKP’ye ve dolayısıyla kendilerine muhalif kimseyi ekonomik ve siyasi olarak yaşatmamak. Böyle bir ortamda insan haklarından söz etmek gülünçtür. Türkiye’de insanların düşüncelerini özgürce açıklayabilmeleri gerekiyor. Hiç kimseye ‘bizdensin, bizden değilsin’ diye muamele yapılmamalı, hak arayan hakkını alabilmeli.” dedi.

——————————

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven insan  hakları gününde yazılı açıklama yaptı

“İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın”

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Tarihi boyunca “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” sözünü devlet prensibi olarak bilmiş bir kültürün verdiği gururla 10 aralık Dünya İnsan Hakları Günü kutlu olsun.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi; tüm insanların doğuştan eşit ve hür olduğunu, işkenceye, kötü muameleye tabi tutulamayacağını bildirir. Bu beyanname temel hak ve özgürlüklerin anayasası olarak nitelendirir.

Ülkemizin bu konuda ki hassasiyeti; beyanname’yi ilk imzalayan ülkeler arasında yer alması, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi için önemli adımlar atması, bunun bir göstergesidir. Bizim kültürümüzde hak olanı savunmak, insanlar arasında ayırım yapmamak, farklılıklara saygı duymak önemli bir yer tutmaktadır. Tarihimiz insan hak ve hukukunun her dönemde önemle korunduğu ve gözetildiği bir çok örnekle doludur.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, yaşanan bunca olumsuzluğa rağmen dünyanın her köşesinde iyilik ve şefkate ihtiyaç duyan milyonlarca dertli insanın umudu ve güvencesi olmaya devam etmektedir.

Bu anlamlı günün tüm insanlığa barış, huzur ve adalet getirmesini temenni ediyorum.


“Hak ve hürriyetler sözü ile değil özü ile kabul edilip yaşatılmalı”

Dünya İnsan Hakları Günü nedemiyle bir açıklama yapan Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av.Ali Özkaya’nın mesajı:

Dünya İnsan Hakları Günü, İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’nin kabul edildiği gün olan 10 Aralık 1948’den bu yana her yıl 10 Aralık’ta kutlanan gündür.

2. Dünya Savaşı sırasında insanlara yapılan ağır hak ihlalleri sonucunda Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun Paris’te yapılan oturumda İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’ni kabul etmesiyle kutlanmaya başlanmıştır.

Bildiri ile birlikte birçok devlet insanlara tanınan hak ve özgürlüklerin güvence altına alındığını kabul etmiştir. Oysaki bu konu yüzyıllar öncesinde Peygamber Efendimizin risaleti boyunca ortaya koyduğu uygulamalar ile insanlığa nakşedilmeye çalışılmış, teorik çerçevesi de Efendimizin Veda Hutbesinde çizilmiştir. Milletimiz detarihte bu hakları yaşamayı ve dünyada yaymayı kendisine hedef olarak belirlemiş bu doğrultuda çok defa mücadelelere girmiştir.

Ülkemizin bildiriyi ilk kabul eden devletlerden biri olması ve 10 Aralık tarihini dünya devletleri ile birlikte bu amaçla kutlaması da İnsan Haklarına verdiği önemi göstermektedir.

Dünya İnsan Hakları Gününün 71’inci yıldönümünün hak ve hürriyetlerin sözü ile değil özü ile kabul edilip yaşatıldığı bir dünya temennisiyle hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

Be First to Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir